CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin fiyatı hack olayı ile savaşırken gözünüz Tezos ve Chainlink fiyatında olsun! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Gözünüz Tezos ve Chainlink fiyatında olsun. Çünkü Bitcoin fiyatı büyük bir hack olayının yankıları ile mücadele ediyor. Yine de BTC fiyatına belirgin yön verecek bir etkisi olmadı.


Gözünüz Tezos ve Chainlink fiyatında olsun!

Dünya büyük bir hack olayını konuşuyor. Bill Gates, Elon Musk gibi birçok ünlü ismin Twitter hesabı ele geçirilirken, saldırganlar bunlar üzerinden Bitcoin toplamaya çalıştı. Çünkü gönderilen BTC’lerin iki katını iade etme vaadi vermiştiler. Yine de bu skandala rağmen Bitcoin 9,200 dolar konfor bölgesinden çok fazla hareket etmesi.

Ancak altcoin piyasası volatiliteli kalmaya devam ediyor. Chainlink de yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Sırada Tezos olabilir.

İlgili – Yorum-analiz: Chainlink 3 ay içinde 10 dolara çıkabilir mi?

koinmedya_brave

Twitter hack Bitcoin’i sarsamadı

Dün akşam tüm gözler popüler sosyal medya platformu Twitter’deydi. Kimliği bilinmeyen hacker ya da hackerler, ünlü isimlerin doğrulanmış hesaplarını ele geçirdi.

Olay ilk önce kripto para topluluğunda Binance, Changpeng Zhao (CZ), Gemini ve Coinbase gibi birkaç hesap ile başladı. Ancak kısa sürede dünya geneline yayıldı. Mesela Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden’ın hespaları ele geçirildi. Tabii bir de 120 milyon takipçisi olan eski ABD Başkanı Barack Obama’nın da hesabı hacklendi.

Saldırganlar bu kişilerin takipçilerinden bir adrese Bitcoin göndermelerini istedi. Karşılığında ise coinler ikiye katlanarak iade edilecek denildi.

Bu tür büyük ölçekli dolandırıcılıkla genelde BTC fiyatında büyük hareketlere yol açar. Yine de bu tür bir şey yaşanmadı. Yine de bir miktar düşüş var. Şu an 9,085 dolar civarında işlem görüyor. Zaten son günlerde 9,000 dolar ile 9,300 dolar arasında gidip gelmesi alıştığımız bir hareket.

koinmedya_brave

Gözünüz Tezos ve Chainlink fiyatında olsun. Çünkü Bitcoin fiyatı büyük bir hack olayının yankıları ile mücadele ediyor. Yine de BTC fiyatına belirgin yön verecek bir etkisi olmadı.

Kaynak: TradingView

Altcoinlerde dalgalanma

Bitcoin yatay seyir izlerken, altcoinlerin çoğu iniş ve çıkışlar yapıyor. Dikkat çeken bir örneği dün Chainlink’de gördük. Yeniden tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. LINK fiyatı 8.90 dolara dokunarak yeni ATH yaptı ve ardından da 8 dolara düzeltme yaşadı.

İlgili – İmzalar atıldı! Stellar ve Samsung arasında önemli anlaşma

İlginçtir ki bir ay önce Chainlik 3.60 dolardan işlem görüyordu. Bu da 30 günlük getirisinin yüzde 130’un üzerinde olduğu anlamına geliyor. Hatta TOP 10 arasına girdi ve şu an CoinMarketCap’te sekizinci sırada.

13. sıraya düşen Tezos ise ilk 20 coin arasında en iyi performans gösterenlerden. Yüzde 9 değer artışı ile 3.21 dolara çıktı. Tezos’da da 4 dolar yakınındaki ATH’yi fethedeceği beklentisi yüksek.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Eğer Bu Çalışmalar Olmasa Bitcoin Çoktan Bitmişti

Coin Ajans

Tom Lee: Bitcoin 2020 Yılında Yüzde 100 Değer Artışı Yakalayabilir

Coin Ajans

Nasdaq, şirketlere Bitcoin’i tanıtmak için geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası