CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyatı için kritik anlar! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bitcoin fiyatı, 19 Mayıs’tan bu yana içinde konsolide olduğu simetrik üçgenden nihayet çıktı. İndikatörler yakın vadede yukarı yönlü bir harekete işaret etse de fiyat, kritik bir noktada işlem görüyor.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı, 30.000$’lık yerel bir dip yaptığı tarih olan 19 Mayıs’tan bu yana simetrik bir üçgen formasyonu içinde konsolide oluyordu. Dün nihayet, söz konusu bu simetrik üçgenden ayrıldı ve sonrasında buranın bir destek olarak doğrulanması için geri döndü.

Ancak yukarı yönlü hareketin devamı gelmedi ve fiyat, kırılma öncesi seviyelere geri döndü.

Bitcoin’de kırılma ve retest!

BTC, 19 Mayıs’ta en düşük seviyeyi gördüğünden beri bu simetrik üçgenin içinde işlem görüyordu. 3 Haziran’da buradan çıkmayı başardı ve kısa bir süre sonra 39.476$’a ulaştı.

“koinmedya_biswap”

Ancak, üçgenden (kırmızı simge) ayrıldığından beri düşüş gösteriyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

MACD ve RSI hala yükseliş eğilimi gösterse de her ikisi de şu an için kritik noktalarda. Düşüşün devam etmesi, bu indikatörlerin de negatif bölgeye geçmesine neden olabilir.

Kısa vadeli düşüşe rağmen, günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler hala yükseliş gösteriyor. Stokastik osilatör boğa geçişine (bullish cross) çok yakın. Ayrıca hem MACD hem de RSI hala artıyor. Dahası, RSI’deki boğa uyuşmazlığı trendi (bullish divergence – mavi renkle gösterilen) hala bozulmadı. 

Aşağı yönlü hareketin devam etmesi, düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu oluşturabileceği için, bugünkü fiyat hareketi son derece önemli. Ayrıca, daha önce de bahsettiğimiz gibi, kısa vadeli göstergelerin de düşüşe geçmesine de neden olacak.

Bu arada bir sonraki kritik direnç alanları 41.270 dolar ve 48.230 dolarda bulunuyor.

“koinmedya_biswap”
Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

Bitcoin fiyat görünümü – Elliot analizi ve Dalga sayımı

Dalga sayımı şu an için tam olarak net değil. Ancak daha düşük bir ihtimal olsa da düşüş senaryosu hala devrede. Bunun nedeni, potansiyel C dalgasının (kırmızı çizgi), yani 40,904 doların üzerinde yukarı yönlü bir hareketin gerçekleşmemesi.

Patern düzensiz görünse de zirve kaydedilmediği sürece dördüncü dalga üçgeni hala geçerlidir. Bununla birlikte, yükseliş senaryosu daha olası görünüyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

Bu senaryoda, üçgenin tamamı bir A-B-C düzeltme yapısına sahip B dalgasının bir parçasıdır. Bu nedenle, destek hattına doğru yeni bir düşüşün ardından, fiyatın yukarı doğru hareket etmesi bekleniyor.

Ancak bu patern, 33.377$ seviyesinde yer alan C düzeltme dalgasının altında gerçekleşecek bir düşüşle geçersiz olacak.

Fakat 35.700 dolarlık destek hattından bir sıçrama yapması daha yüksek bir ihtimal. Dalga sayımına göre, önce 33.377$’a mı yoksa 40.904$’a mı ulaşılacağı, gelecek trendin yönünü belirleyecek.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

Kaynak

Bitcoin teknik analizi 3 Haziran 2021

Bitcoin fiyatı,19 Mayıs’ta 30.000$’lık yerel bir dip yaptıktan sonra, istikrarlı bir çıkış yaptı. Ve o tarihten bu yana da simetrik bir üçgen formasyonu içinde konsolide oluyor.

Ardından trend dönüşüne işaret eden ve “Bullish Engulfing – Yutan Boğa” olarak adlandırılan bir mum formasyonu oluştu. Şu anda BTC, Yutan Boğa ile birlikte bir kırılma sürecinde.

Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

Bitcoin (BTC) fiyatı çıkışa hazırlanıyor!

BTC, 19 Mayıs’ta dibe ulaştığından beri simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Şu anda ise, bu paternden çıkmaya hazırlanıyor.

Başarılı olursa, bir sonraki direnç seviyeleri muhtemelen sırasıyla 41.300 dolar ve 48.250 dolar olacak. Bu hedefler aynı zamanda, 0,382 ve 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyelerine tekabül ediyor. 

Teknik göstergeler yükseliş sinyalleri veriyor!

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!
  • MACD, 0’ın; RSI ise 50’nin üzerinde. Her ikisi de yukarı doğru hareket ediyor ve bu da yükseliş hareketinin devam edeceğine işaret ediyor. 
  • Altı saatlik grafik de bu göstergelerle uyumlu. RSI, mayıs ayından bu yana ilk kez 50’nin üzerine çıkarken, MACD 0-çizgisinin üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

Daha da önemlisi; BTC, daha önce kırdığı düşen paralel kanalın destek hattını yakın vadede geri alabilir.

Bundan önce, fiyat destek hattından birçok kez geri çevrildi (kırmızı simgeler) ve böylece bu hattı bir dirence dönüştürdü. Bununla birlikte, kanala geri girmek, yükselişin devamı için büyük bir adım olacak.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

Uzun vadeli Bitcoin fiyat görünümü

Teknik göstergeler şu an için yükseliş sürecinde. Aynı zamanda BTC uzun vadeli görünümü ortaya koyan günlük grafik de bu senaryoyu destekliyor. Bu, özellikle Stokastik osilatörde ortaya çıkan boğa geçişi (bullish cross-yeşil) ile de net bir şekilde görünüyor.

Ayrıca, RSI yükselen bir trend çizgisinin yanında önemli bir boğa uyuşmazlığı (bullish divergence) ortaya çıkardı. Son olarak, MACD göstergesi de pozitife dönmek üzere.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

Sonuç olarak; BTC 48.200 dolarlık direnç alanına yakın olan düşen bir direnç çizgisini takip ediyor. Bu da boğa koşusunun devamı için, bu hattı çok önemli bir direnç seviyesi haline getiriyor.

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı için büyük karar anı!

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı için kritik anlar!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin boğa koşusunun en kötü düzeltmesi – Ne zaman toparlanır? TAKİP ET

Coinajans.com

Büyük Tahmin: Bu Altcoin’deki Büyüme, Bitcoin ve Tüm Piyasayı Şaha Kaldırabilir!

Coin Ajans

Bitcoin Balina Kümeleri, BTC’nin Toparlanmak İçin Bulunması Gereken Kritik Seviyeleri Belirledi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası