CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin fiyatı, Türk Lirası’nda 10 ayın zirvesine tırmandı

kripto para haber coinajans

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, yukarı yönlü ivmesini sürdürüyor. Kripto para, bugün 9820 doları gördü ve Türk Lirası bazında da 71,300 TL’ye ulaştı.

Temmuz 2019’dan bu yana bir ilk

Bitcoin’in Türk Lirası’na göre mevcut seviyesi, 2019 yılının Temmuz ayından bu yana ilk kez görülüyor. 71 bin TL seviyesi en son görüldüğünde tarih 10 Temmuz 2019’du.

Bitcoin’in artışıyla paralel olarak Türkiye piyasası da epeyce hareketlendi. Haberin yayına girdiği dakikalarda Türkiye’nin kripto para hacminin yüzde 90’ından fazlasını oluşturan BtcTurk ve Paribu borsalarının kümülatif hacmi, 780 milyon TL’ye dayandı.

Bitcoin’in piyasa payı artıyor

Lider kripto paranın yükselişine ek olarak piyasa içindeki payı da gittikçe yükseliyor. Yaklaşık bir hafta önce yüzde 63 seviyelerinde olan bu oran, bugün itibari ile yüzde 68’e dayandı. Aynı periyotta kripto para piyasasının toplam büyüklüğü de 245 milyar dolardan 261 milyar dolara çıktı. Bitcoin yükselirken alternatif kripto paralarda ise düşüş hakim. Bu, altcoin’lerden çıkan paranın Bitcoin’e girdiğini gösteriyor.

Bitcoin’de blok ödülü yarılanması, 5 gün sonra gerçekleşecek. Halihazırda blok başına 12.5 BTC olan madenci ödülleri, 6.25 BTC’ye düşecek. Böylece günlük piyasaya giren Bitcoin sayısında 1800’den 900’e bir azalma yaşanacak. Son zamanlardaki yükselişte, yaklaşan bu olayın etkisi olduğu düşünülüyor.

Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9790 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Gate.io ve Travala.com’dan ortaklık: GateToken (GT), Travala’ya entegre ediliyor

Kripto Visa Card: Google, Apple ve Samsung ile uyumlu

Coin Ajans

Tron CEO’su Apple’ın Kurucusuyla Buluştu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası