CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bitcoin fiyatı 7 Haziran’da, içinde konsolide olduğu simetrik üçgenden ayrıldıktan sonra bir türlü belini doğrultamadı. Şimdi de teknik indikatörler yakın vadede kritik sinyaller veriyor.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı, 7 Haziran’da simetrik üçgeni kırdığından beri düşüyor. 31.000 dolardan yukarı yönlü güçlü bir tepki alsa da muhtemelen henüz en düşük seviyeyi görmedi.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı için büyük karar anı!

7 Haziran’da BTC, simetrik üçgen formasyonundan çıktı ve ocak ayından bu yana görülen en düşük günlük kapanışını yaptı.

Ancak kapanış mumunun alt kısmında uzun bir fitil oluşturup yukarı sıçradı. Bu arada fitil, 19 ve 23 Mayıs’ta oluşanlara çok benziyor. (yeşil simgeler).

Bununla birlikte, RSI’da potansiyel bir boğa uyuşmazlığı gibi bazı yükseliş işaretleri de mevcut. Fakat Stokastik osilatör bir kez daha bullish cross (ayı geçişi) sinyali vermeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

“koinmedya_biswap”
Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!

Olası bir düşüş durumunda, en önemli destek 27.000$’da bulunuyor. Burası, aynı zamanda yukarı yönlü hareketin de 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine denk geliyor.

Bitcoin fiyatı kritik dirençle karşı karşıya!

Son sıçramaya rağmen, altı saatlik grafik herhangi bir yükseliş işareti vermiyor. Hem MACD hem de RSI düşüyor. (MACD negatif iken, RSI 50’nin altında bulunuyor.)

Ayrıca, 33.600 dolar ve 35.450 dolarda kritik iki ana direnç seviyesi var. BTC şu anda 33.600 dolarlık direncin üzerinde işlem görüyor.

35.450 dolardaki ikinci direnci kırmayı başaramaz ve ardından burayı desteğe dönüştüremezse; mevcut eğilimin kısa vadeli yükseliş trendi olduğunu söyleyemeyiz.

“koinmedya_biswap”
Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!

Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahmini – Elliot analizi ve dalga sayımı

Elliot analizine göre dalga sayımı, BTC’nin üçgen kırılmıyla başlayan düşüş eğiliminin üçüncü (siyah) dalgasında olduğunu gösteriyor.

İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş ve düşüş senaryoları

Parite, şu anda dördüncü alt dalgada (kırmızı) ve muhtemelen dördüncü dalga düşüşünü tamamlıyor. Bunu tamamladıktan sonra, aşağı yönlü hareketine devam edebilir.

Ancak 36.800$ (kırmızı çizgi) seviyesindeki iki yüksek alt dalganın üzerinde gerçekleşecek bir yükseliş hareketi, muhtemelen bu ihtimali geçersiz kılacak.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatında kritik sinyalleri!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin Savunucusundan Dijital Dolar Açıklaması

Bitcoin 32.500 doları devirirken altcoinler de yükselişte: Bu artış neden gerçekleşti?

Bitcoin long işlemlerde tarihi rekor! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası