CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Dünyanın en büyük kripto para biriminin grafiğinde yeniden yükseliş formasyonu oluştu! İşte Bitcoin’i yeni zirvelere taşıyacak o formasyon…

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin ne olur?

Mart ayında yaşanan patlama dışında, Bitcoin fiyatı Şubat ayının en yüksek seviyesi olan 58.367$’ın üzerinde güçlü bir şekilde kalmayı başaramadı. Bu da yatırımcılar ve medya devleri arasında bir endişe ve huzursuzluk yarattı.

Ancak son üç günlük fiyat hareketi, yükselen bir trendin sona ermek üzere olduğuna ve düşüş trendinin başlayacağına işaret eden Omuz Baş formasyonunu geçersiz kıldı. Ve dikkatleri yeniden yükselen takoz tezine çevirdi.

Canlı BTC fiyatı: $ 60,590.00

Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!

IntoTheBlock tarafından paylaşılan IOMAP (In/Out of the Money Around Price) verileri, 60.026$ ile 60.327$ arasında neredeyse hiçbir direnç olmadığını gösteriyor.

“koinmedya_binance”

Öte yandan veriler, 56.406 ile 59.965 dolar arasında kayda değer bir destek olduğunu ortaya koyuyor ve 3.9 milyon adresin bu fiyat aralığından 1.43 bin BTC satın aldığını gösteriyor. Burası aynı zamanda yükselen kamanın alt trend çizgisinin bulunduğu bir aralık.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!
BTC IOMAP grafiği

Esasen son iki ayda Bitcoin fiyatını olumlu etkileyebilecek gelişmelerin ve duyuruların ardı arkası kesilmedi. Ancak artan coşku fiyatı yükseltemedi. Dahası bu haberler, Google aramalarında Bitcoin’e yönelik ilgideki yavaş düşüşü de durdurmaya yetmedi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!
Google Trendler: Kaynak

Ancak Şubat ayının en yüksek seviyesinden bu yana, BTC fiyat görünümü yükselen bir kama modeline benziyor. Ve modeli tamamlamak için üst trend çizgisine bir kez daha dokunması gerekiyor. Bu formasyona göre, kripto muhtemelen 67.300$‘a yakın yeni bir zirve yapacak ve 2017-2018 ayı piyasasının %361,8 Fibonacci Genişletme seviyesini test edecek.

koinmedya_brave

Bu arada ilk destek şubatın zirvesi 58.367$. Ardından takozun 57.100$’da yer alan alt trend çizgisi ve 54.807$’daki 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) geliyor.

Bu desteklerin kırılması durumunda parite, mart ayının en düşük seviyesi olan 50.305$ ve sonrasında 47.157$’daki 100 günlük SMA ve son olarak, şubat ayının dip seviyesi 43.016$’da destek bulabilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!
Günlük BTCUSD grafiği

Bununla birlikte, BTC’nin takozun üst trend çizgisini kesmesi de mümkün. Bu durumda ilk önemli direnç, 2017-2018 ayı piyasasının, 80.540$’a tekabül eden %461,8 Genişletme seviyesi olacak. Sonrasında muhtemelen psikolojik olarak önemli bir engel olan 100.000$’a kadar büyük bir direnç görülmeyecek.

Kaynak

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak formasyon!!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 67.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 50.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 67.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Demeester: “Bitcoin 5000 doları görmeden düşüş döngüsü sona ermez”

Coin Ajans

Bitcoin ve Ethereum Bu Metrikte Rekor Kırdı!

Bitcoin 20.000 Dolar Öncesi Son Kritik Engele Yaklaşıyor – İşte İzlenecek Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası