CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyatının 27 bin dolara düşmesi, tarihi tasfiyeleri getirdi… İşte düşüşün bilançosu

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin (BTC)’de aşırı kaldıraç kullanan traderlar, volatilite dakikalar içinde büyük miktarlarda değeri silip süpürdüğünde acıyı bir kez daha hissediyor.

Veriler, Bitcoin’in (BTC) 27.700 $ ‘a düşmesi ve saniyeler sonra toparlanması, bazıları için bir şok ve diğerleri için mali yıkım olduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik kaynağı Glassnode’a göre, long (alış) pozisyonlu vadeli işlem tacirleri bir saatte Binance’te toplam 190 milyon dolar kaybetti – bu tarihin en yüksek seviyesi.

Bir değişim, 60 dakika, 190 milyon dolar

Rakamlar, tüm zamanların en yüksek seviyelerini çevreleyen ve Ether (ETH) ile birlikte 2021’in en sıcak varlığı haline gelen Bitcoin’in gerçek yüzünün altını çiziyor.

Uzun yıllar, 2020 Aralık ayının büyük bölümünde ve yeni yıla kadar neredeyse dizginsiz bir başarı elde etti ve direniş yolunda çok az şey gördü.

Çeşitli analistlerin boğa rallisinin sonsuza kadar kesintisiz devam edemeyeceğine dair uyarılarına rağmen, birçok tüccar önemli riskler aldı ve devam eden yeni yükseklere büyük bir bahis yaptı. Etkinlikte, 34.800 ABD doları kesin bir zirveye işaret etti ve BTC/USD daha sonra 24 saat içinde 7.000 ABD doları kaybetti, Pazartesi günü 60 dakikadan kısa sürede 4.000 ABD doları dahil.

Bitcoin fiyatının 27 bin dolara düşmesi, tarihi tasfiyeleri getirdi… İşte düşüşün bilançosu 4
Kaynak: Glassnode

Glassnode, Binance likidasyonlarını gösteren bir grafikle birlikte “190.000.000 $ (uzun pozisyonlarda) #Binance’da 10 dakika içinde tasfiye edildi. Bugüne kadarki en büyük değer,” yorumunu yaptı.

Riske karşı ödül

Cointelegraph’ın geçen hafta bildirdiği gibi, Bitcoin ilk kez 30.000 $ ‘ı kırarken kitlesel tasfiye için gelen short pozisyonlar olmuştu. Bu bölüm, satış yapan tüccarlara borsalarda toplam 100 milyon dolar kaybettirdi.

Bitcoin teknoloji firması Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, dalgalanma devam ederken Twitter’da “100.000 $ ‘a giderken 5k düşüşe alışın. Bölgeyle birlikte geliyor” dedi.

Bu arada, Bitcoin ve Ether’e bağlı türev ticareti, popülaritede azalma belirtisi göstermiyor. Bitcoin vadeli işlemlerinin öncülerinden biri olan CME Group, bu yılın ilk çeyreğinde Ether vadeli işlemlerini başlatacak.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin çok sert çöktü: BitMEX’te yarım milyar dolarlık tasfiye gerçekleşti!

Coin Ajans

Bitcoin teknik analizi: BTC yeni direnç seviyelerini test ediyor! TAKİP ET

Coinajans.com

Çin Sonrası ABD de Nakit Parayı Karantina Altına Aldı: Bitcoin Bu Sorunu Çözüyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası