CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin fraktal grafiği yüzde kaç artış öngörüyor? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin fraktal grafiği, ciddi bir artış öngörüyor. BTC 9,000 dolara yakın alanda günler süren konsolidasyon sonunda nihayet bir miktar güç göstermeyi başardı.


Kripto, Pazartesi günü ani bir kırma gerçekleştirerek 9,800 dolara çıktı. Bu, bir buçuk haftada çıkabildiği en yüksek zirve.

Bakınız:Paypal söylentisi Bitcoin fiyatını 12 bin dolara taşır mı?

Görünüşe göre Bitcoin’in gücü Nasdaq’ın gücü ile yakın ilişkide. Lider hisse senetleri endeksi, Pazartesi oturumunda Microsoft ve Netflix’in yeni zirvelere kurulmasıyla beraber, yeni bir “tüm zamanların en yükseği”ne ulaştı.

koinmedya_brave

Bir kripto tüccarı ve yazar tarafından yapılan Bitcoin fraktal grafiği analizine göre, yakın zamandaki bu artış, daha büyük bir rallinin başlangıcı olabilir.

Bitcoin fraktal grafiği, BTC için %50 artış öngörüyor

Fraktalın ne demek olduğunu bilmeyenler için küçük bir özet vermekle başlayalım: Finansal marketlerde tüccarlar “fraktal” terimini farklı zaman dilimlerinde bir varlığın tekrarlayan fiyat paternlerini tanımlamak için kullanırlar.

Bitcoin tüccarı ve teknik analisti Tyler D. Coates, kısa süre önce bu türden bir Bitcoin fraktal grafiği tespit etti. Tüccar, 21 Haziran’da bu algısını örnekleyen aşağıdaki grafiği paylaştı.

Grafik, Bitcoin’in 2017 piki ve sonrasındaki seyrinin, 2014’teki piki ve sonrasına benzediğini gösteriyor. 2017 sonrasında görülen konsolidasyon, bir önceki siklusta görülen konsolidasyona benziyor.

koinmedya_brave

Coates’in grafiğine göre, eğer BTC fraktalın geri kalanını taklit ederse, Temmuz ya da Ağustos’ta 15,000 doların üzerine çıkacak.

Bitcoin fraktal grafiği yüzde 50 artış ön görüyor
Bitcoin fraktal grafiği yüzde 50 artış ön görüyor

Bir fraktal üzerinden yorum yaparak Bitcoin’in, 2019’daki gibi 14 bin dolara tekrar yükseleceğinin eli kulağında olduğunu söyleyen yalnızca Coates değil.

Bir başka tüccar da kısa süre önce Bitcoin fiyat hareketinin, 2016 sonundakine benzediğini söylüyordu. Tüccar, bu fraktala göre Bitcoin’in V-şeklinde iyileşme göstereceğini öngörmüştü. Bunu söylediği sıralarda Bitcoin 3,700 dolar civarında geziniyordu.

Yukarıda bahsettiğimiz fraktal, Bitcoin’in yeni bir boğa koşusuna başlayacağı yönündeki pozitif işaretlere eklenen bir başka işaret.

CoinDesk Pazartesi günü PayPal’in kripto desteği vereceği üzerine bir haber yaptı. Üç farklı kaynak, fintech devi olan outletin kısa süre sonra Bitcoin gibi dijital varlıkların alımını destekleyebileceğini söyledi. Kaynaklardan birinin ifadesi şu şekilde:

”Benim anladığım, PayPal ve Venmo’dan doğrudan kriptonun alım satımına izin verileceği. Bir çeşit cüzdan fonksiyonelliğine sahip olunabilecek. Böylece kriptoları orada tutabileceksiniz.”

Bu oldukça iyimser bir haber olarak yankı buldu. Böylece Paypal’in 300 milyonun üzerindeki aktif kullanıcısı, Bitcoin’le ilk kez tanışmış olacak.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum boğaları geri mi döndü? – ETH yüzde 10 yükseldi

Coin Ajans

Sert düzeltme mi yoksa hedef 12 bin dolar mı? Bitcoin’in yönü hangisi? TAKİP ET

Ethereum tokenleri artık ETH’nin kendisinden daha değerli TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası