CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin grafiğinde 89 EMA eğrisi ne ifade ediyor?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin grafiğinde 89 EMA ne anlama geliyor? Bir süredir yatay seyreden ve ne tarafa gideceği kestirilemeyen Bİtcoin için 89 EMA çok önemli.


Bitcoin grafiğinde 89 EMA ne anlama geliyor?

Bitcoin bir kez daha belli bir alana sıkışıp kaldı ve tüm piyasayı can sıkıcı bir bekleyiş aldı. 7,500 aralığına takılan Bitcoin  89 EMA’nın üzerinde  ve yatay bir seyir içinde bulunuyor. Bitcoin’in bu pozisyonu nereye varacak? Şu anda içinde bulunduğu bu durum aslında Bitcoin’in gideceği yön hakkında bize fikir veriyor. Analistler şu an için aşağı doğru bir gidiş olabileceğini düşünüyorlar. Neden derseniz Piyasada Bitcoin rallisini engelleyen pek çok gizli satış emri olduğunu söylüyorlar. Bunun yanında sık sık  yaşadığımız kilit direnç noktalarının bir türlü aşılamaması da cabası.

Ayılar ve  boğalar çekişmesi

Yazımızı hazırladığımız 10 Aralık Sabahı Bitcoin %-1,51 kayıpla 7,414 dolardan işlem görüyor. Bu seviye bir kaç gündür aşağı yukarı aynı seviye.

Dün Bitcoin bir kaç teşebbüs yaptı ve bir sonraki direnç seviyesi olan 7,800 doları aşmaya çalıştı. Satın alanların alım baskısı yeterli gelmemişki 7,600 doların üstüne çıkamadı.

Doğruyu söylemek gerekirse bu alım baskısının yeterli olmayışını bu hafta 7,800 dolardan geri dönünce iyice anlamış olduk. Bu durum esasen cidddi bir durum yakın dönem de  kaygı verici fiyat hareketleri ile karşılaşabiliriz.

Cantering Clark, Twitetr’ın popüler analisti, yaptığı bir yorumda Bitcoin için pek olumlu bir görüş sergilemiyor. Analist çeşitli nedenlerle Bitcoin’in yönünün aşağı doğru olduğunu belirtiyor. Nedenlerin içinde devasa bir aysberg gibi olan gizli emirler var. Bu emirler fiyatın yukarı gitmesini engelliyor diyor Clark.

“Boş olduğumuz zamanlar zihnimiz dağılır, bir çok pozitif senaryonun etrafta dolaşmasına da neden olur. Benim gördüğüm durum ise şu-fiyat kilit seviyeyi geçemiyor.-bir çok kez geri çekilmek durumunda kaldı- Bir sürü can sıkıcı planlanmış söylemler var-yığınla verilmiş emirler fiyatın yukarı gitmesine engel oluyor. Ben yine shorttayım”

BTC 89 günlük EMA’ya nasıl tepki veriyor

Bitcoin’in dönem ortası performansına tarihsel bir bakış açısı veren kilit seviye, Bitcoin’in 89 günlük EMA’ya verdiği tepki. Bu tepki bize yönümüz hakkında bilgi verecek.

Başka bir popüler analist olan Teddy bu seviyenin neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyor. Paylaştığı bir tablo ile de Bitcoinin bu seviyeye verdiği tepkinin önemimi destekliyor bir yandan.

” İnsanlar bu 89 günlük EMA neden önemli diye soruyorlar-bu seviye ile şu  öngörülere ulaşabiliriz: 6,000 den 3,000’e bütünüyle bir kırılma- 5,000 den 14,000’e bütünüyle bir yükselme. Tarihsel olarak bu seviyenin fiyat üzerinde çok büyük sonuçları oldu, şu anda destek noktasını test ediyor- bu seviyenin altına inmek ise ÇOK KÖTÜ”

 

Bitcoin’in bu seviyeye vereceeği tepki 2020 yılı için bize sağlam ipuçları sunabilir. Ancak çok kuvvetli bir olasılıkla 2019 yılını yatay seyirle tamamlayacak.

Kaynak

İlgili Haberler

Beklenen Oldu: Bittrex Mobil Uygulamasını Çıkardı

Coin Ajans

Binance fiat desteğini genişletiyor: 5 yeni para birimi eklendi

Coin Ajans

Dünyanın en büyük emeklilik fonu, Bitcoin’in tüm piyasa değerini 3 ayda kaybetti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası