CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin grafiğinde golden cross! Güçlü bir ralli mi geliyor?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin grafiğinde golden cross oluştu! Teknik indikatörlere göre yakın vadede, Bitcoin fiyatında ne gibi değişiklikler bekleniyor?


Bitcoin grafiğinde golden cross neye işaret ediyor?

Bitcoin Perşembe günü, 7-400-7.500 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu son yükselişle birlikte, Bitcoin’i 8000 dolara taşıyacak boğa koşusu ihtimali güçlendi.

  • Bitcoin grafiğinde golden cross paterni, yukarı yönlü büyük bir fiyat artışına işaret ediyor.
  • Fakat hala, fiyatı 5.500 doların altına düşürebilecek yükselen kama formasyonu tehlikesi mevcut.

Sonunda, Bitcoin, güçlü bir boğa koşusunun önündeki engeli aşmayı başardı. En büyük kripto para birimi, Perşembe günü sadece üç saat içinde 704 dolarlık müthiş bir artışla, 7.500 doların üzerine çıktı. Hatta parite, Coinbase’de 7.775$’ı bile aştı.

Bitcoin grafiğinde golden cross! Güçlü bir ralli mi geliyor?
Bitcoin grafiğinde golden cross! Güçlü bir ralli mi geliyor?

Kripto, yukarıdaki grafikte gösterilen güçlü direnç bölgesi boyunca hareket etti. Bununla birlikte, dün başlattığı ralliye biraz ara verdi.

Analistler, yeni bir zirve oluşturmadan önce Bitcoin’in, bir süre daha mevcut fiyat aralığında hareket etmesini bekliyor. Ancak bu yavaşlama, aşağı yönde keskin bir geri çekilmeye de neden olabilir.

Bitcoin boğaları koşuya devam ederken, Bitcoin saatlik grafik üzerinde belirgin bir golden cross çizdi. Bir yükseliş indikatörü olan golden cross, bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında oluşur.

Bitcoin analistleri, bir golden cross ya da bunun tam tersi olan death cross‘u genellikle 50 günlük ve 200 günlük MA eğrilerini izleyerek ortaya çıkarır. Ancak birçok kez bu metriklerin, gecikmeli bir gösterge olarak hareket ettiği kanıtlandı.

Yani varlık, golden cross (ya da death cross) gerçekleşmeden önce, yükselişin (ya da düşüşün) bir kısmını veya çoğunu görmüştü.

Bitcoin’in kısa tarihinde çok fazla şahit olmadığımız bu önemli teknik oluşum, genellikle boğa piyasasının, uzun vadede devam edeceğine işaret eder.

Ancak, daha öncekiler de çoğunlukla gecikmeli bir gösterge olarak hareket etti. Yani varlığın, golden cross gerçekleşmeden önce, yüksellişin bir kısmını ya da çoğunu gördüğü durumlara şahit olduk.

Geçmiş verilere bakıldığında, günlük Bitcoin grafiği, fiyat yükselişinin üzerinden neredeyse bir ay geçtikten sonra bir golden cross oluşturuyor. Benzer şekilde, kripto para bir death cross paterni çizmeden çok önce düşüş gösteriyor. Bu durum yatırımcıların, kısa süreli bu avantajlardan yararlanmasına engel oluyor.

Ancak, aşağıdaki grafikte kırmızı dairelerle gösterildiği gibi, 200 günlük basit hareketli ortalamanın 20 günlük üssel hareketli ortalama ile kesişmesi, tahminleri güçlendirebilir.

bitcoin-grafiginde-golden-cross-guclu-bir-ralli-mi-geliyor
Bitcoin grafiğinde golden cross! Güçlü bir ralli mi geliyor?

20-50 MA kesişimi ise Bitcoin’in bir sonraki potansiyel hareketlerini anlık olarak tahmin etmeye yardımcı oluyor. Cuma gününden itibaren 20 günlük EMA, 50 günlük SMA’nın üzerinde hareket ediyor ve BTCUSD paritesinin daha yükseği hedeflediğini gösteriyor.

Bu yılın başlarında benzer bir formasyon, paritenin %40’ın üzerinde değer kazanmasını sağladı. Dolayısıyla, mevcut senaryoda, Bitcoin fiyatı 10.000 dolara kadar yükselebilir.

Öte yandan Bitcoin, iki trend çizgisinin birbirine yaklaşmasıyla da doğrulandığı gibi, yükselen kama paterni içinde hala yükseliş eğilimi gösteriyor.

Kripto para birimi, formasyonun zirvesine ulaşana kadar yükselmeye devam edebilir. Fakat bundan sonra, kamanın yüksekliği kadar düşüş görebilir ve 5.000$ seviyesinin altına düşebilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Coin Ajans

Fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin hash gücü artıyor: 100Eh/s aşıldı

Coin Ajans

Bitcoin için hedef neresi: 7400 mü 6400 mü?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası