CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Bitcoin sakin bir hafta sonunun ardından, yeni haftaya yükselişle başladı ve kritik direnç bölgesine dayandı. Peki yakın vadede Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin teknik analizi: Yakın vadede Bitcoin ne olur?

Sakin ve istikrarlı geçen bir hafta sonunun ardından, Bitcoin yeni haftaya bomba gibi başladı. Özellikle Visa’nın USDC ödemelerini kabul etmeye başlaması piyasa duyarlılığını artırdı. Bu heyecan verici haberlerin ardından, Bitcoin yeniden kritik direnç bölgesine yaklaştı.

Bitcoin teknik analizi

 Perşembe günü BTC, son 2,5 haftanın en düşük fiyatını kaydetti. Ardından güç toplayan boğalar, 50 günlük hareketli ortalama çizgisinin (aşağıdaki grafikte pembe olarak gösterilen) üstünde destek buldu ve bu kritik destek alanını (yaklaşık 51 bin dolar) gün boyunca korudu.

Sonraki günlerde, Bitcoin mum fitilleri ve 55.000$’ın üzerinde günlük kapanışla birlikte güçlü ivme devam etti. Bu bize 55 bin dolarlık fiyat bölgesinin altında yüksek bir talep olduğunu söylüyor.

Bugün, Bitcoin, aşağıdaki 4 saatlik grafikte gösterildiği gibi yatay üçgen formasyonunun üzerine çıkmasını sağlayan büyük bir fiyat artışı gördü. Bu, NASDAQ’ın kırmızıya büründüğü sırada gerçekleşti.

Dolayısıyla bu, hisse senetleri ve BTC arasındaki korelasyonun azaldığına, Bitcoin’in geleneksel piyasadan ayrı hareket ettiğine dair olumlu bir işaret olabilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!

Şu an itibariyle günlük zirve 58.400$’ın üzerinde. Bu seviye (21 Şubat’ta kaydettiği bir önceki ATH 58.350$), güçlü bir direncin yanı sıra aynı zamanda aşağıdaki günlük grafikte azalan bir trend çizgisinde de direnç görevi görüyor.

“sportsbet”
Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!

Yukarıda bahsedildiği gibi, ilk büyük direnç seviyesi şu anda 58.000 – 58.350 $ seviyesinde bulunuyor. Bunu, 13 Mart’ta 61.780$ ile kaydedilen ATH’den önceki 60.000$, ve 60.800$’lık direnç seviyeleri takip ediyor.

Aşağı tarafta ise, ilk destek seviyesi şu anda 57.5K$, ardından 20 günlük MA (mavi çizgi) yaklaşık 56.500$ seviyesinde yer alıyor. Daha aşağıda, sarı yükselen trend çizgisi (şu an itibariyle yaklaşık 56 bin dolar), 55 bin dolar ve 50 günlük MA’dan önce ise, 52,3 bin dolarlık destekler bulunuyor.

Momentum göstergesi olan RSI’ye baktığımızda, kısa vadede yükseliş işareti olan 4 saatlik zaman diliminde boğa uyumsuzluğu oluştu. Şu an itibariyle, günlük RSI orta hattın oldukça üzerinde hareet ediyor ve bu da boğaların piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor.

Kaynak

Canlı BTC fiyatı: $ 58,091.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

“daisyturkiye”
  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri artıyor!


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin’deki “Satın Al” Sinyalleri Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşamazken Tone Vays Fiyat Öngürüsünü Duyurdu

Coin Ajans

Kripto paralara yatırım yapacak 55 milyar dolarlık dev şirket TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası