CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak formasyonu hangi seviyelere işaret ediyor? Popüler bir kripto para analisti, BTCUSD fiyat grafiğinde, çok kritik seviyelere doğru bir düşüşe neden olabilecek bir formasyona dikkat çekiyor.


Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak 2400 dolara işaret ediyor!

Bitcoin fiyat boğaları yükseliş trendini devam ettirmek istiyor, fakat 7.000 dolar civarında güçlü bir direnç var.  Alçalan bayrak paternindeki desteğin kırılması, daha fazla düşüşü tetikleyebilir ve paritenin 2.400$’a kadar olan kritik destekleri test etmesine yol açabilir.

Bitcoin fiyatı, birkaç hafta önce kaydettiği 2020’nin en düşük seviyesi olan 3.864$’dan önemli ölçüde daha yüksek bir fiyattan işlem yapıyor. Bununla birlikte, hala bu yılın düşük seviyelerini de aratabilecek ciddi bir düşüş tehlikesi altında.

Düşüş baskısı hâlâ devam ettiği ve korku bulutları hala piyasada kol gezdiği için, önümüzdeki birkaç hafta içinde ciddi fiyat hareketleri yaşanabilir.

Coronavirus pandemisi, dünya genelinde tüm finans piyasalarını olumsuz etkiledi. Salgın tüm hızıyla yayılmaya devam ederken, bu etkinin önümüzdeki aylarda devam etmesi bekleniyor ve dolayısıyla piyasaların toparlanması daha da uzun sürecek.

Küresel ekonomideki belirsizlikler, yakın bir zamanda aşağı yönlü büyük hareketlerle daha fazla desteğin kırılmasına sebep olabilir. Bu nedenle birçok yatırımcı, bu toparlanma konusunda oldukça endişeli. 

Bu arada Bitcoin 6.615 dolardan işlem görüyor. 7.000 dolardaki güçlü satış baskısını kıramadı ve doğal olarak, bu seviye hem satıcılar hem de alıcılar için kritik bir eşik oldu. BTCUSD, bu seviyenin altında ne kadar uzun süre kalırsa, ayılar o kadar güçlü olur.

1 saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak:Tradingview

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?
Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Son günlerde görülen toparlanma, grafik üzerinde alçalan bayrak formasyonu olarak kendini gösterdi. Bayrak desteği bozulmadan kalırsa, Bitcoin düşüşlerden korunabilir. Twitter’da popüler bir kripto analisti olan “The Moon”, grafik üzerindeki bayrak formasyonu desteğine dikkat çekiyor ve bu desteğin, Bitcoin için 2.400 dolara kadar bir düşüşe neden olabileceğini ifade ediyor.

Peki yükselen bayrak formasyonu ne anlama geliyor?

Yükselen ve alçalan bayrak formasyonları olarak iki türdür. Trendler içindeki geçici konsolidasyon dönemlerinde görülen düzeltme formasyonları olarak bilinir.

bitcoin grafiğindeki alçalan Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Bu formasyonlar, trendin tersi yönünde, dar kanalların içinde hareket eder. Burada, kanalın alt ve üst sınırlarının sık sık test edilmesi, formasyonun dikkat çeken özelliklerinden biridir.

Bayrak formasyonları oluşurken işlem hacmi genellikle azalır ve formasyon sona erdiğinde de hacim yeniden artar. Fakat yükselen bayrak formasyonları, düşen bayrak formasyonlarına göre daha geniş bir kanalın içinde hareket eder ve işlem hacmi genellikle azalmaz, tam tersi artma eğilimi gösterir.

Düşüş trendinin ardından gelen alçalan bayrak, kısa süreli dalgalanma sırasında oluşur. Bayrağın alt çizgisinin kırılmasıyla birlikte formasyon tamamlanır ve bayrak direğinin yüksekliği kadar düşüş beklenir.

Yukarıda bahsettiğimiz kripto analisti de Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak desteğinin kırılması durumunda, bu olası düşüşün 2.400 dolara kadar olabileceğini hesaplıyor.

Kısa vadeli teknik analiz, satıcıların ivme kazandığını gösteriyor. RSI aşırı alım bölgesine doğru yükselemedi, ancak şimdi 50 seviyesine doğru çekiliyor. 1 saatlik grafikte 50 SMA ve 100 SMA’da destek mevcut. Dikkat edilmesi gereken diğer kilit seviyeler ise 6.800$, 6.400$ ve 6.000$’dır.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Haftalık Bitcoin fiyat analizi: Yükseliş kapıda

Coin Ajans

Peter Brandt Bitcoin fiyatının neden 100.000 dolar olacağını açıklıyor!

Coin Ajans

Bitcoin long emir maliyetlerinin arttığı zamanlardan geçiyoruz

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası