CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin grafiğine yakından bir bakış

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Son aylarda inişli çıkışlı bir grafik ortaya koyan Bitcoin arayışına devam ediyor. Bu yazımda 7200 $ desteğini kıran Bitcoin grafiğine yakından bir bakış yapmaya çalışacağım.


Bitcoin grafiğine yakından bir bakış

Son altı aydır 10.000 dolar ile 6500 dolar arasından gidip gelen Bitcoin fiyatları bugün önemli sayılabilecek 7200 dolar desteğinin de altına düştü. Görünüşe göre son günlerde bir ivme kazanma mücadelesi veren Kahramanımız bu çabasında yeterli desteği göremiyor.

Analistler, ivme eksikliğinin yanında satın alma baskısının da epey düşüş göstermesi sebebi ile Bitcoin’i ilerleyen günlerde zor günlerin beklediğini ileri sürüyor. Bununla birlikte, fiyat grafiğinde uzun süredir devam eden yan alım-satım süreci her an son bulabilir.

Bitcoin grafiğine yakından bir bakış attığımızda Kahramanımız önümüzdeki günlerde büyük bir harekete kalkışabilir. Ancak bu hareketin yönü şu an için belli değil. Analistler ise, muhtemel hareketin kazananı olarak ayıları işaret ediyor. Bu sebeple BTC fiyatları önümüzdeki günlerde 6000 dolar seviyesine tekrar geri dönebilir.

Twitter dünyasının önde gelen kripto para analistlerinden TraderXO, düşüşü öngören gruba dahil. Ünlü analist son tweet’inde, short emirlerde artışın olduğuna dikkat çekti ve BTC fiyatlarında ilki 6500, ikincisi de 6000 dolara doğru olmak üzere iki düşüşün olabileceğini iddia etti. (Bitcoin 7000 dolar desteği kırılırsa ne olur?)

Bitcoin boğaları düşüşü çoktan kabullenmiş

TraderXO ile aynı yönde bir düşünceye sahip olan bir başka analist Cantering Clark ise, muhtemel düşüşe sebep olabilecek faktörleri paylaştığı tweet’inde ortaya koymaya çalıştı. Clark’ın belirttiği faktörler içinde en dikkat çekeni, Bitcoin boğalarının ivme kazanmak için hiçbir gayretinin olmaması.

Clark’a göre Bitcoin yatırımcıları yeni düşüşlere kendini çoktan hazırlamış gibi görünüyor. Çünkü şu anki tabloya göre momentum yaratmak için boğalar tarafından oluşturulan hiçbir alım baskısı yok. Bu durum böyle devam edecek mi, yoksa belli bir seviyeden sonra boğalar tekrar atağa mı kalkacak? Bunun cevabını önümüzdeki günlerde görebiliriz.

Yazım sırasında Bitcoin fiyatları günlük bazda yüzde 1,26 düşüş ile 7,134 dolardan el değiştiriyor. Önümüzdeki günlerde yaşanacak olan fiyat hareketleri yatırımcılara Bitcoin’in nereye gidereceğine dair bir fikir verebilir.

 

Kaynak

 

 

İlgili Haberler

5 Mart Bitcoin analizi: BTC fiyatı yükselişe geçti

Coin Ajans

Rusya da Çin gibi Bitcoin’i yasaklar mı? Resmi ağızdan açıklama TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin Lightning Network neden yeterince kullanılmıyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası