CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Bitcoin Gündem: Trump’ın Covid-19 testi pozitif çıktı, BTC ve altın farklı tepki verdi TAKİP ET

cardano haberleri coinajans

Bitcoin gündem: ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 testi pozitif çıktı. Hisse senetleri piyasası bunun üzerine düşüş yaşayarak tepki verdi. Benzer düşüş Bitcoin piyasasında da var. Altın ise tam aksine yükseldi.


Bitcoin gündem: Trump’ın Covid-19 olduğu haberinin piyasalara etkisi

Dünya bugün ABD Başkanı Donald Trump’ın Corona virüsü hastalığına yakalandığı haberine uyandı. ABD Başkanı ile birlikte eşi Melania Trump’ın da Covid-19 testi pozitif çıktı. Her ikisi de karantinaya alındı. ABD ise şimdiye kadar salgından en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor.

Donald J. Trump (@realDonaldTrump) Twitter hesabı üzerinden şöyle yazdı: “Bugün ben ve Melania Trump Covid-19 pozitif olduğumuzu öğrendik. Hemen karantina ve tedavi sürecine başlıyoruz. Birlikte bunu atlatacağız.”

Altın yükselirken Bitcoin düştü

Bu arada son haberler üzerine Bitcoin düşüş yaşıyor. BTC’deki düşüşü etkileyen ve ayılara güç veren olaylardan biri de ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), BitMEX’i Bankacılık Gizliliği Yasasını ihlal etmek ve ülkedeki müşterilere kayıtsız türevleri satmakla suçlaması haberi. Tabii bu haberin etkileri atlatılamadan da Trump Covid-19 olduğunu bir tweet üzerinden duyurdu.

koinmedya_brave

Sonuçta Bitcoin yeni bir satış dalgasına kapıldı ve yeniden 10,400 dolar desteğini ziyaret etti. Her ne kadar şu an 10,500 dolara doğru yükselme girişiminde olsa da henüz sağlam bir destek bölgesi bulamadı. Öyle görünüyor ki bu satış baskısı diğer taraftan “dip alımı” yapan traderlerin alım baskısını da yutuyor görünüyor.

Daha ayrıntılı Bitcoin teknik analizi yazımızda

Bitcoin ile birlikte ABD hisse senetleri piyasasında da düşüş var.

XAU/USD günlük grafik

Bitcoin gündem: ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 testi pozitif çıktı. Hisse senetleri piyasası bunun üzerine düşüş yaşayarak tepki verdi. Benzer düşüş Bitcoin piyasasında da var. Altın ise tam aksine yükseldi.

Diğer yandan altın ise yükseliyor. Altın ile birlikte Bitcoin de geleneksel piyasaların belirsizliğine karşı güvenli liman olarak adlandırılıyor. Ancak zaman zaman altının yükseldiği durumlarda BTC onu takip edemiyor. Bu sefer de Trump’ın Corona virüsüne yakalandığı haberine altın yükselerek tepki verdi.

Altın bir değer saklama aracı olarak kullanılıyor. Hisse senetleri gibi geleneksel piyasaların düştüğü ortamlarda ise buradaki belirsizlikten korunmak isteyenler tarafından güvenli liman olarak görülüyor. Şu an bu yeni gelişmeler üzerinde XAU/USD paritesi ons başına 1,907 dolara çıktı. Ayrıca yukarı yönlü bir momentum da kazanıyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BtcTurk 7 Yaşında! TAKİP ET

Cardano eski desteği test ediyor – Düşüş hızlanır mı?

Coin Ajans

Ethereum hack challenge etkinliğine katılmak ister misiniz? Attacknet tam size göre! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası