CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bitcoin gündem: Ünlü CEO, portföyündeki BTC’leri ikiye katlayacak TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Bitcoin gündem: Daha önce NASA, CIA ve Goldman Sachs gibi kuruluşlar için çalışan Abra CEO’su Bill Barhydt, mevcut makro ekonomik trendlerin olduğu bir ortamda Bitcoin yatırımını artırmayı düşünüyor. Varlıklarının yüzde 50’sini BTC’ye taşıyanlar da var.


Bitcoin gündem: Ünlü CEO, portföyündeki BTC’leri ikiye katlayacak

Sektörün önde gelen CEO’larından Bill Barhydt, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “portföyündeki Bitcoin miktarını ikiye katlayarak yüzde 25’e çıkarmayı düşündüğünü” söyledi.

Ayrıca bunun çok iyi bir fikir olduğunu belirtiyor. Peki, nasıl? Barhydt şöyle açıklıyor: “Mevcut ortamdaki enflasyonu göz önüne alırsak, devamında da fiyat enflasyonu gelecek. Bu durumda benim yüzde 12 (portföyündeki BTC oranı) düşük kalıyor görünüyor.”

Ayrıca daha önce diğer piyasalarda getiri için önerdiği yatırım araçlarının (hisse senetleri gibi) da “önümüzdeki beş yıl boyunca sessizleşeceğini” belirtiyor. Bunun sonucunda da alternatif varlıklara olan talep artacak. Sonuçta altın ve Bitcoin gibi varlıklar da sağlıklı kazançlar sunmaya başlayacaklar. Bundan dolayı önümüzdeki dönemde bu tür varlıklarda güçlü yükselişler görülebilir.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) teknik analizi

BTC yatırımını artıran sadece o değil

Bitcoin ile ilgili yatırım ve işlemlerini genişleten sadece Barhydt değil. Birçok yatırımcı “güvenli liman” bağlamında kripto para alanına daha fazla ilgili gösteriyor.

Real Vision CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski koruma fonu satış yöneticisi Raoul Pal, kısa süre önce Twitter üzerinden ve katıldığı programda, toplam varlıklarının yüzde 50’sinin Bitcoin’de olduğunu açıklamıştı. Hatta daha da kesin bilgi vererek, bu oranın yüzde 52 olduğunu belirtmişti.

Pal son zamanlardan birden fazla defa, makro ekonomik durumun Bitcoin fiyatının hiç beklenmeyen oranlarda yükselteceğini ifade etti.

Pal şöyle konuşuyor: “Birçok kişi bu yaşananları ve BTC’yi anlamıyor. Powell açık bir şekilde deflasyona tahammül etmeyeceklerini bildirdi ve bununla savaşmak için her şeyi yapacaklarını belirtti. Bu da altın ve Bitcoin gibi varlıklar için iyi bir şey. Powell enflasyon istiyor. Gerçek talep artış enflasyonu elde ettiğini sanmıyorum ama aynı görevdeki diğer merkez bankalarıyla birlikte fiat devalüasyonu alacak.”

Morgan Creek Digital ortaklarından Anthony Pompliano da varlıklarının yüzde 50’sini Bitcoin’de tutuyor. Kanadalı işadamı Kevin O’Leary bu durumu saçmalık olarak yorumluyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı – Hafta sonuna dikkat! TAKİP ET

Bitcoin Teknik Analizi: BTC 10,000 dolar desteğini korur mu? TAKİP ET

Son zamanların gözdesi Tezos XTZ fiyat analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası