CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin, hack olayı yüzünden mi düşüyor? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Twitter’in hacklenme skandalının etkisini sürdürüyor. Olayın duyulmasının ardından Bitcoin fiyatlarında kısmi bir düşüş yaşanıyor. Bitcoin, hack olayı yüzünden mi değer kaybediyor?


Bitcoin, hack olayı yüzünden değer kaybediyor olabilir.

Kripto para piyasalarındaki birçok işletmenin ve girişimcinin Twitter hesapları hacklendi. Hackerlar Gemini, Coinbase, Binance borsaları başta olmak üzere birçok işletmenin hesabına el koydu. Hesabı hacklenenler arasında Tron’un CEO’su Justin Sun ve Litecoin’in CEO’su Charlie Lee de var. Bunun yanında ABD’li birçok politikacı ve ünlünün de hesapları hacklendi. Örneğin eski ABD Başkanı Barack Obama, Elon Musk ve Kim Kardasihan’ın da hesapları hacklendi.

Hackerlar milyonlarca takipçisi olan bu hesaplardan “bu hesaba göndereceğiniz Bitcoin’lerin tutarının iki katı Bitcoin size gönderilecektir” temalı mesaj gönderdi. Ayrıca bazı zarlı sitelerin linkleri gönderilerek takipçilerin tıklamaları sağlandı. İddialara göre hackerlar bu yolla 10 binlerce dolar değerinde Bitcoin topladılar. Twitter’dan konuyla alakalı yapılan açıklamada Twitter çalışanlarının hesaplarına siber saldırı düzenlendiği belirtildi. Twitter çalışanlarının hesaplarını ele geçiren hackerlar, bu sonraki adım olarak ünlülerin adreslerini ele geçirdi.

Hacking skandalı ile ilgili Tron’un CEO’su Justin Sun’dan ciddi bir destek geldi ve Sun hackerların kimliğini açığa çıkaracak bilgi veren kişi ya da kişilere 1 milyon dolar değerinde ödül vereceğini duyurdu.

koinmedya_brave

Twitter skandalı daha çok su kaldırabilir zira hackerlar muhtemelen ABD’li poltikacıların özel yazışmalarına da ulaştı. Zamanla bu yazışmalar da uluslararası medyaya sızabilir.

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı gün Bitcoin fiyatlarında kısmi bir düzeltme yaşandı ve BTC tekrardan 9,000 dolar bandına geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise 9,100 doların üstünde işlem görüyor.

CryptoDaily’den Jefe Caan’a göre BTC/USD paritesindeki düşüş, gerçek bir düşüş değil, ayı tuzağı. Twitter skandalının ardından fiyatlarda kısmi bir değer kaybı yaşandı ve fiyatlar tekrardan yükselişe geçecek.

Başka açıdan yaşan skandalı değerlendirecek olursak sorun, Bitcoin’den değil merkezi sosyal medya aracı Twitter’daki güvenlik açıklarından kaynaklanıyor. Bir yandan yaşanan skandal, merkezi yapıların ne kadar güvensiz olduğunu gösterdi.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Twitter CEO’su Bitcoin’e her açıdan katkısını sürdürüyor: Şimdi de Node oldu

Ödeme devi Square’dan 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı

En büyük kripto para borsalarından birine yargı darbesi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası