CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin hakimiyeti tehlike altında! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Ethereum, 2.500$ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederken, Bitcoin hakimiyeti son 2 yılın en düşük seviyelerinde!

ATH sonrası Bitcoin hakimiyeti düşüşte

Dünyanın en büyük kripto para birimi dün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 64.854$’a dokundu. Ardından 4.000$’lık bir düzetlmeden sonra 63.000$ civarında konsolide oldu. 

Yeni zirve sonrası Bitcoin hakimiyeti diplerde!

Son yükselişe rağmen, BTC hakimiyet endeksi hala tehlike altında! Bir haftada %10’luk bir yükseliş kaydetmesine rağmen, Bitcoin’in altcoinler karşısındaki piyasa hakimiyeti düşmeye devam ediyor. (Şu anda %53’ün altında.)

Bitcoin hakimiyeti diplerde

Bitcoin hakimiyet endeksindeki bu düşüş, Ethereum’un 2.500$‘a yakın rekorunun ardından geldi. En büyük altcoinin yükselişi diğer altcoinlere de can suyu oldu. Altcoin piyasasının yükselişi ile birlikte, Bitcoin hakimiyeti son iki yıldır görmediği seviyelere düştü.

koinmedya_paradex

Bitcoin fiyatı yeni zirve sonrası konsolide oluyor

İki gün önce, en büyük kripto para birimi nihayet uzun süredir kırmayı başaramadığı bir seviye olan 60.000$‘lık direncin üzerine çıktı. Ayrıca varlık, aynı gün yaklaşık 63.000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yükselmeye devam etti.

BTC dün buradan daha fazla yükseldi ve yaklaşık 2.000$ değer kazanarak 64.854$‘lık en son rekorunu kaydetti. (Binance borsasında) 

bitcoin hakimiyeti Bitcoin hakimiyeti tehlike altında!

Bununla birlikte, ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase’in halka arzıyla ilgili haberlerin ardından, müthiş volatilite tekrar kendini gösterdi.

Bitcoin zirvesinden yaklaşık 4.000 düştü ve 61.000$’ı test etti. Kısa sürede yeniden 63.000 dolara sıçradı. Şu sıralar 62.500$’dan işlem görüyor.

Yükselişle geçen bir haftaya rağmen, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti düşmeye devam ediyor. BTC’nin piyasa kapitalizasyonunu diğer tüm kripto para birimleriyle karşılaştıran bu metrik, iki yıldan uzun bir süredir ilk kez %53’ün altına düştü.

“koinmedya_binance”

Bitcoin hakimiyeti Ocak 2021’in başlarında %72’nin üzerindeyken; bu oran şimdi oldukça kritik seviyelerde.

Ethereum 2.500 doları hedefliyor

bitcoin hakimiyeti Bitcoin hakimiyeti tehlike altında!

Alternatif kripto paraların birçoğu, birkaç gündür lider kriptoyu takip ediyordu. Bu da Ethereum başta olmak üzere Binance Coin, Cardano, Dogecoin gibi birçok kripto parayı tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerine taşıdı.

Dünden bu yana yaklaşık %5 düşmüş olsa da, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi kayda değer bir ivme kazandı.

ETH son 24 saat içinde bir kez daha yükseldi ve 2.487$’lık yeni bir ATH yaptı. Ancak şu ana kadar 2.500 doları kıramadı ve biraz geri çekilerek yaklaşık 2.450 dolara geriledi.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin’de Güçlü RSI İndikatörü Hiçbir Halving Öncesi Bu Kadar Güçsüz Olmamıştı

Coin Ajans

CME Bitcoin vadeli işlemlerinde kaldıraçlı fonlar, satış pozisyonlarıyla rekor kırıyor! BTC için ne anlama geliyor?

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Yüksek Korku Endeksi Alım Fırsatı mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası