CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin halving coşkusu, spot hacmi rekora yaklaştırdı

kripto para haber coinajans

Bitcoin blok ödülü yarılanması için artık saatler sayılırken geçtiğimiz günlerde kripto paralarda spot hacmin zirveye yaklaştığı belirlendi.

Kripto paralara ilişkin çeşitli verilen sunan CryptoCompare‘e göre 30 Nisan, kripto paralarda şimdiye kadarki en yüksek ikinci spot işlem hacminin kaydedildiği gündü. Veriler, Bitcoin 9000 doların üzerine doğru çıkış yaparken toplamda 66.2 milyar dolarlık kripto paranın el değiştirdiğini gösteriyor. Rekor ise, Bitcoin fiyatının 3700 dolara doğru sert bir düşüş yaşadığı 13 Mart’ta kaydedilmiş, o gün yaklaşık 76 milyar dolarlık spot hacim gerçekleşmişti.

Şirket, 66.2 milyar dolarlık rakamın 48.3 milyar dolarının alt düzey, 17.9 milyar dolarının ise üst düzey borsalardan geldiğini not ediyor.

Binance, OKEx ve Coinbase, sırası ile 3.6 milyar dolar, 2.5 milyar dolar ve 818 milyon dolarlık işlemlerin yapıldığı yerlerdi. Üç borsanın hacmi, toplam hacmin yüzde 10,4’ünü oluşturdu.

Bu arada işlemlerin yaklaşık dörtte üçü, ABD Doları’na endeksli bir stabil kripto para olan Tether (USDT) ile gerçekleştirildi.

Öte yandan Nisan ayında toplam türev hacmi yüzde 25 azalarak 456 milyar dolar oldu. Buna karşın toplam spot hacmi sadece yüzde 13’lük bir azalma gösterdi. Nisan’da piyasanın yüzde 27’sini türev işlemler oluşturdu. Mart ayında bu oranın yüzde 30 olduğu belirlenmişti.

133 milyar dolarlık bir hacim kaydeden Huobi, Nisan’da en büyük türev borsasıydı. Onu 113 milyar dolarla OKEx takip etti. Nisan’da türev hacmi yüzde 11.6 artan Binance, 108 milyar dolarla üçüncü sırada geliyor. Binance, Mart’tan bu yana hacmi yaklaşık yüzde 40 azalan ve 69.3 milyar dolarlık işlem yapılan BitMEX’i geride bıraktı.

Kurumsal oyuncu CME ise vadeli işlemlerde yüzde 11.1 düşüş gördü ve hacim 4.5 milyar dolar olarak kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

VeChain (VET) Fiyatı Yüzde 27’lik Artış Yaşadı

Coin Ajans

Icrypex kripto para borsasından yeni kampanya

Coin Ajans

Bitcoin’de esas patlama 10 bin 500 sonrası: İki isimden Bitcoin tahmini

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası