CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin hash rate’inde görülmemiş zirve

kripto para haber coinajans

Bitcoin fiyatı 9600 doların üzerinde işlem görürken Bitcoin madenciliğindeki hareketlilik de tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı.

Son veriler, Bitcoin üretmek için kullanılan donanımların toplam hesaplama gücünü ifade eden hash rate’in saniyede 167 kentilyon hash’e çıktığını gösteriyor. CoinWarz’a göre, bir önceki rekor, Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasının gerçekleştiği gün olan 11 Mayıs’ta 139 kentilyon olarak ölçüldü.

Bilindiği üzere, halving öncesinde Bitmain gibi madencilik donanımı üreten şirketler, yüksek performanslı yeni madencilik cihazları geliştirmişlerdi. Bu cihazların madencilik işletmelerinde kullanıma girmesi, hash rate’in tavan yapmasına önemli bir katkı sağladı.

Bitcoin hash rate’inde görülmemiş zirve 1
Kaynak: CoinWarz

Hash rate’teki yükseliş, Bitcoin madenciliğine her zamankinden daha çok ağırlık verildiğini gösteriyor. Diğer yandan hash rate ne kadar yüksek olursa bu Bitcoin ağının o kadar güçlü ve güvenli olduğu anlamına geliyor.

Halving sonrası, madencilerin blok başına aldıkları ödülün yarı yarıya azalmasından dolayı, bazı madenciler, makinelerini kapatmış ve bu da hash rate’in sert bir şekilde düşmesine yol açmıştı. 11 Mayıs’ı takip eden günlerde 84 kentilyona kadar gerileyen oran, şimdi bu rakamın neredeyse iki katı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dev Bitcoin borsası Coinbase çarpıcı bir hamle daha yapıyor

Her On Merkez Bankasından Üçünün Dijital Para Planı Var

Coin Ajans

Dash ve FTX Token (FTT) fiyat analizi: Günün dikkat çeken altcoinlerinde son durum

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası