CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin HODLer grafiğinde 7 ay sonra bir ilk! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Glassnode tarafından paylaşılan ağ metrikleri, Bitcoin’de yükselişe dair ilk işaretleri göstermeye başladı. Bitcoin HODLer net pozisyonu 2020’nin sonundan bu yana ilk kez yeşil bölgede!

Bitcoin HODLer pozisyonlarından ilk yükseliş işareti geldi

Uzun bekleyiş dönemi yakında sona erebilir! Bu hafta Glassnode tarafından incelenen ağ ile ilgili bazı metrikler, Bitcoin için yükselişe dair ilk işaretleri gösterdi. Bunlardan biri de Bitcoin HODLer Net Position Change (Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının net pozisyon değişimi).

Metrik, kasım ortasından bu yana en büyük kripto para birimini kârsız bir şekilde tutan adresler için durumun değişmeye başladığını gösteriyor.

Yani Bitcoin HODLer diye tabir edilen uzun vadeli Bitcoin sahipleri, yedi aylık kızıl kuraklığın ardından nihayet yeşil bölgeye ayak basmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

bitcoin hodler Bitcoin HODLer grafiğinde 7 ay sonra bir ilk!

Kripto para uzmanı Will Clemente, son Bitcoin satışlarının, kısa vadeli sabırsız yatırımcılardan geldiğini gösteren geçen ayki HODLer net pozisyonu grafiğine dikkat çekti. 

“koinmedya_biswap”

Bu yeni endeksten anlaşıldığı üzere; sabırlı Bitcoin HODLERları artık uzun vadeli yatırımlarında pozitif bir geri dönüş görmeye başlıyor.

Ayrıca, geçen ay görüldüğü gibi, Bitcoin’in 35.000$’lık direncin altına düşmesi, genç balinalar (üç aydan daha kısa bir zaman diliminde büyük miktarda Bitcoin tutan) dahil olmak üzere birçok yeni yatırımcıyı korkuttu.

Bu da Bitcoin HODLer pozisyonlarında düzeltmeye neden oldu. Esasen bu, yeni HODLerlardan eski ve deneyimli olanlara doğru akan büyük bir tasfiye hamlesiydi.

Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!
Bitcoin HODLer grafiğinde 7 ay sonra bir ilk yaşandı!

Bitcoin yükselişi için katalizör ne olacak?

Bir süredir beklenen sıçramaya, tam olarak neyin zemin hazırlayacağı bilinmiyor. Ancak Bitcoin’in El-Salvador hükümeti tarafından yakın zamanda ülkenin ulusal para birimi olarak kabul edilmesinin etkisi küçümsenemez. 

Bazıları ise Bitcoin’in 40 bin dolara kadar yükselişini, Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurma kararının ardından Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalara bağladı.

“koinmedya_biswap”

Ancak, net olan bir şey varsa o da şu ki; Michael Saylor, geçen ay Bitcoin tehlikeli sularda yüzerken, dijital varlığın güvenli bölgeye çıkmasında oldukça etkili bir role sahipti.

Nitekim Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran bu firma, son zamanlarda piyasaya hakim olan belirsizliğe rağmen, yeni alım yapmak için hissedarlarından 400 milyon dolar topladı. (Ki bu, şirket için bir ilk değildi. Şubat ayında, yine aynı amaçla hissedarlarından 1,05 milyar dolar topladı.)

bitcoin hodler Bitcoin HODLer grafiğinde 7 ay sonra bir ilk!

Son olarak; Will Clemente, yükseliş işaretleri artarken; giriş fiyatı kaldıraç aşındıracak noktaya yükselmeden önce, satın alma veya dip seviyeleri bekleme konusunda kararsız kalan birçok yatırımcının fonlarını kullanmak isteyeceğini tahmin ediyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

“Bu Seviyeler Görülecek!”: İşte 2 Ünlü Kâhin’den Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitfinex’te artan Bitcoin Long miktarının arkasında ne var?

Coin Ajans

Pozitif Volatilite 16 Aylık Bitcoin Fiyat Rekoruna Yol Açıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası