CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin için 8000 dolar hala mümkün mü?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin için, 8000 dolar ihtimali yüksek mi? Bugün 7200 doları yeniden test eden BTC, 7000 doların altına düşer mi? Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri nasıl?


Bitcoin için 8000 dolar ihtimali yüksek mi?

Bitcoin’i bugün (1 Aralık 2019) 7.200$‘a düşüren eğilim, piyasadaki boğaları ve ayıları hemen hemen eşitledi. Fiyat, 7,200 dolara kadar geri çekildi ve bu da 8,000 dolar seviyesini görmeyi bekleyen boğaların umutlarını kırdı.

Ancak henüz ayılar, piyasanın kontrolünü eline geçiremedi. Peki fiyat 7.200 dolara gerilerken, Bitcoin için 8000 dolar hala mümkün mü?

Bugünkü düşüşten sonra bir miktar toparlanan kripto para, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 7,372$‘dan işlem görüyor. Ve şu anda 7,400 dolarda, çok sayıda yatırımcı tarafından yakından takip edilen kritik bir seviye bulunuyor.

TraderXO isimli bir kripto para analisti, söz konusu fiyat hedefinin üzerinde günlük bir kapanış yapması durumunda, BTC’nin, aralık ayına başlangıç yaptığı fiyata geri dönebileceğini söylüyor.

“Bu seviyenin üzerinde kapanış yaptıktan sonra, aylık açılış seviyesinin yeniden test edilebileceğini düşünüyorum.”

Bir başka teknik analist “Crypto Michaël”, boğaların 7,400 doları aşması durumunda, BTC’nin nihayetinde yaklaşık iki haftadır görmediği bir seviye olan 8,000 dolara yükselebileceğini iddia ediyor.

 “7,400 doları kırıp kıramayacağımızı merak ediyorum. Eğer bunu yapabilirsek, o zaman Bitcoin için 8000 dolar mümkün olabilir.”

Olmazsa, 6,900-7,000 dolarda uzun pozisyon açmayı hedefliyorum.”

Bitcoin için aralık ayı kanlı geçebilir!

Bitcoin, 2017 sonunda kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$‘dan düşmeye başladıktan sonra, geçtiğimiz yıl Aralık ayında 3,100$’a kadar düşerek, ayı piyasasının en dibine ulaşmıştı. 

“NebraskanGooner” olarak tanınan analist de yine aralık ayına girerken, benzer bir fraktala dikkat çekiyor. Şöyle ki; belirlediği fraktal analizi, BTC’nin yakında 6.000$‘a kadar düşeceğini gösteriyor.

Yani karamsar analiste göre, BTC için 8000 dolar değil, 6000 dolar ihtimal dahilinde. Bununla birlikte ona göre, kendini tekrarlayan patterne dayanarak alım satım stratejisi oluşturmak, hiç mantıklı değil.

“İnsanlar, bu fraktaldan ne kadar nefret ediyor olsa da hala etkilenmeye devam ediyor.

Telaş yapmayın, bunun bir fraktal olduğunun farkındayız. Genellikle eğlence için. Zaten hiç kimse, tüm alım satım stratejimizi bir fraktala dayandırdığımızı düşünmüyor. “

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Santiment göstergesi, Bitcoin her an yükselebilir diyor! TAKİP ET

Coinajans.com

Düşüş zamanlarında Bitcoin balinaları büyümeye devam ediyor

Coin Ajans

2017’de Görülen Sinyal Tekrar Belirdi: Bitcoin İçin Durum Bu Sefer Farklı mı?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası