CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bitcoin için büyük gün geldi! TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin için büyük gün bugün. Bitcoin türev piyasalarında yaklaşık 1 milyar dolarlık sözleşmenin tarihi bugün doluyor. Gözler BTC/USD paritesinde.


Bitcoin için büyük gün geldi!

Bitcoin piyasaları için 26 Haziran 2020 tarihi önemli bir gün çünkü bugün 1 milyar dolar değerinde Bitcoin opsiyon sözleşmesinin tarihini sona eriyor. Aşağıdaki grafikte önümüzdeki tarihlerde sona erecek olan Bitcoin opsiyon sözleşmelerini görüyoruz.

Bitcoin için büyük gün

Deribit, CME, Bakkt, Okex ve Ledgerx borsalarında toplam 114,700 adet sözleşme gerçekleşti. Bu sözleşmelerin toplam yekunu 1 milyar doları buluyor. Bitcoin yatırımcıları geçmiş dönemde bugüne has alım ya da satım sözleşmesi satın aldılar. Yatırımcılar, bugünkü fiyatlarlarla sözleşmedeki fiyatları karşılaştırarak yatırım kararı verecek.

koinmedya_brave

Bitcoin opsiyon işlemleri Bitcoin yatırımcılarına sözleşmeden cayma imkanı da tanıyor. Cayma durumunda opsiyon sözleşmesi alan yatırımcının tek kaybı sözleşme maliyeti olacaktır.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9,200 dolardan işlem görüyor. Eğer Bitcoin yatırımcısı 10,000 dolardan Bitcoin satış sözleşmesi satın aldıysa Bitcoin’i 10 bin dolardan satabilir. Bu durumda 1 Bitcoin karşılığında 800 dolar kâr edecektir. Tersi durumda 10 bin dolardan alım anlaşması imzaladıysa 1 Bitcoin’e 800 dolar daha fazla ödemek zorunda kalacaktır. Bu duruma yatırımcı sözleşmeden cayma maliyeti ile 800 doları kıyaslayarak karar verecektir.

Bitcoin opsiyon ve future işlemlerinin sona ermesine yakın fiyatlardaki volatilite artış gösteriyor. Piyasada son günlerde yaşanan dalgalanmada sözleşme tarihinin yaklaşması da etkili oluyor olabilir.

Bazı finansal yatırımcılar ise Bitcoin opsiyon işlemlerinin fiyatlarda çok ciddi bir dalgalanmaya sebep olacak hacimde olmadığını düşünüyor.

koinmedya_brave

Mart ayında yaşanan krizde Bitcoin türev piyasalarındaki oranlarda ciddi dalgalanmalar yaşanmıştı.

Bitcoin için büyük gün Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Analiz: Tezos şiddetli yükseliş dalgası ikinci safhasına geçmiş olabilir

Coin Ajans

Analiz: Ripple dip yaptı, yükseliş geliyor!

Coin Ajans

Bir coin 3 haftada 40 dolardan 4700 dolara çıkabilir mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası