CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin için müthiş haber! ABD bankaları da geliyor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram_coinsignal

ABD bankalarının kripto para birimlerine karşı nefreti, bu haberle sona ermeye başlayabilir!

ABD bankaları Bitcoin için harekete geçiyor

Bugün CNBC tarafından yayınlanan bir habere göre, New Digital Investment Group, ABD bankalarının müşterilerine kripto alım satım hizmetleri sunmaları için önemli bir adım attı. Ve bu konuda bir çerçeve sunmak üzere fintech şirketi Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık imzaladı.

Fidelity resmen Bitcoin için

NYDIG’nin banka hizmetleri müdürü Patrick Sells, CNBC’ye, çoğunluğunu daha küçük finans kurumlarının oluşturduğu birçok bankanın programa çoktan kayıt olduğunu söyledi. Ancak Sells, şirketin, programa katılmaları için büyük ABD bankalarıyla da görüşmelerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

NYDIG yöneticisine göre, küçük bankalar kripto sektöründen verim almaya başladığında Bank of America ve JPMorgan gibi büyük isimler de bu trene atlamak isteyecek.

bank of america kripto

NYDIG ve FIS ortaklığının bir parçası olarak; katılımcı bankalar, müşterileri için mevcut hesaplarından doğrudan kripto ticareti sunabilecek.

koinmedya_paradex

Kripto ticaretine yeşil ışık yakan bankalar, ABD merkezli Robinhood, Coinbase ve Square gibi platformlarla rekabet edebilir.

Şöyle ki; 2021’in ilk çeyreğinde yaklaşık 9,5 milyon müşteri, Robinhood platformunda kripto alım satım işlemi gerçekleştirdi.

Dolayısıyla, NYDIG başkanı Yan Zhao da Robinhood ve Coinbase gibi şirketler tarafından kaydedilen bu muazzam rakamların, ABD bankalarının kripto alanına gözlerini dikmesi için bir itici güç olduğunu söylüyor:

“Sadece müşterilerinin Bitcoin istediğini düşünen bankalar sözkonusu değil! ‘Bunu yapmamız gerekiyor, çünkü verileri görüyoruz’ diyorlar. Coinbase, Galaxy ve Kraken gibi platformlara giden mevduatları görüyorlar. “

 

Bu arada Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi şirketler kısa süre önce kurumsal müşterileri için Bitcoin fonlarına erişim sunmayı planladığını duyurmuştu.

Bununla birlikte, bireysel müşteriler için kripto hizmeti sunan ABD bankaları da ülkedeki finans kurumlarının kripto paralar ile ilgili düşünceleri üzerinde 180 derecelik bir tersine dönüş yaratabilir.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Son görüldüğünde Bitcoin çökmüştü! O gösterge yine açığa çıktı – Şimdi ne olacak?

Bitcoin 2020 yılının en çok kazandıran yatırım aracı oldu TAKİP ET

Coinbase’in Korumasındaki Bitcoin Miktarı Dudak Uçuklatıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası