CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin ile FED Arasındaki Benzerlik Ne?

kripto para haber coinajans

Yatırım dünyasının ünlü isimlerinden Guy Adami, CNBC’nin Fast Money programında Bitcoin hakkında konuştu.

Adami program sırasında Bitcoin’i ABD Merkez Bankası’na benzetti ve BTC ile FED arasında aslında epey önemli bir benzerlik olduğunu söyledi.

Havadan Para

ABD Merkez Bankası geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde piyasaya epey yüklü miktarda para soktu. FED’in Eylül 2019’da bilançosunu 400 milyon dolarlık büyütmüş olması pek çok kişinin ilgisini ve tepkisini çekmişti. FED daha sonra tam yeni yıla girmek üzereyken, 31 Aralık’ta repo pazarına neredeyse 150 milyar dolar para enjekte etti. FED geçtiğimiz gün ise geçici likidite sıkışıklığını çözebilmek piyasalardaki likiditeye 83.1 milyar dolarlık katkı sağladı.

Guy Adami, CNBC’nin Fast Money programında FED’in son zamanlarda izlediği bu para politikasını eleştirdi ve FED ile Bitcoin arasında bir bağlantı kurdu. FED’i eleştirirken lafı Bitcoin’e getiren Adami’ye göre Bitcoin ile FED arasındaki en büyük ortak nokta ikisinin de havadan para üretiyor olması. Kendisinin konu hakkındaki açıklaması şu şekilde:

Bitcoin’e karşı yapılan en büyük eleştiri BTC’lerin tamamen havadan üretiliyor olmasıdır. Ama dürüst olmak gerekirse FED de Eylül 2019’dan beri tam olarak bunu yapıyor. Havadan likidite yaratıyorlar.

İlgili Haberler

Bakkt CEO’su Amerikan Senatosuna Girebilir

Coin Ajans

ICO’dan topladığı para ile bir Ferrari ve milyon dolarlık ev aldı

Elon Musk’tan DOGE Show! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası