CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin işlem maliyetlerinde fahiş artış TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin işlem maliyetlerinde fahiş artış. BTC işlemlerinin ortalama ücreti yüzde 400’lük bir artış kaydetti. Bu yükselişin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin işlem maliyetlerinde fahiş artış

Bitcoin (BTC) işlem ücretleri için ödenen ortalama ücret, halving öncesi günlerde yüzde 414 oranında arttı. 26 Nisan’da 0.62 dolar gibi bir dip seviyesinde olan Bitcoin işlem maliyetleri, 8 Mayıs’ta 3.19 dolara kadar çıktı.

Bitinfocharts’in verilerine göre, bu değer, Bitcoin ağı kullanıcılarının son 10 ayda işlemler için ödedikleri en yüksek ücret.

Her defa Bitcoin işlemleri yapıldığında ve onaylandığında, madencilere işlem ücreti ödeniyor. Madenciler blok ödülü olarak aldıkları gelirleri dışında bir de bu ücretleri alıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

bybit_koinmedya

Bu arada yüksek Bitcoin işlem maliyetleri, madencilerin genel olarak sağladıkları işlemlerden daha fazlasına ihtiyaç oluştu anlamına geliyor. Bu da insanların ağı kullandığı ve daha hız ödemeler için daha yüksek ücret ödemeyi kabul ettikleri anlamına geliyor.

Bitcoin işlem maliyetlerinde fahiş artış. BTC işlemlerinin ortalama ücreti yüzde 400’lük bir artış kaydetti. Bu yükselişin ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin işlem maliyetleri Mayıs’ın başında 1.80 dolar civarındaydı ve üç gün önce de 3.19 dolara yükseldi. Nisan’ın büyük bir bölümünde ise 1 doların altındaydı. Ancak ayın bitimine doğru hızla yükseldi ve 30 Nisan’da 2.86 dolara ulaşmıştı. Nisan’da toplamda Bitcoin işlem maliyetlerinin yedi kat arttığını görüyoruz.

Bu arada şu an Bitcoin ağı işlem ücretlerinin 2 doların bir miktar altına kadar düştüğünü Bitinfocharts verileri gösteriyor.

İlgili – (Güncel) Bitcoin neden düştü, ne zaman yükselir? BTC fiyatı en az kaça düşer?

Temmuz 2019’da işlem ücretleri 6.18 dolara kadar çıkmıştı. BTC fiyatı Aralık 2017’de 20,000 dolar ile zirve yaptığında ise bu ücretlerin 55 doları gördüğü bildirilmişti.

Halving olayları geçmişte işlem ücretlerinde artışlara yol açmıştı. Şimdi Bitcoin ağı kısa süre önce üçüncü halving olayını yaşadı ve madencilerin blok başına aldığı ödül miktarı da yüzde 50 azalarak 6.25 BTC oldu.

Traderler halvingin BTC fiyatını yükselteceği konusunda heyecanlı. Ama diğer yandan da halving ile madencilerin kazançları da keskin bir şekilde düştü. Madenciler de düşen gelirlerini telafi etmek için daha yüksek işlem ücretleri talep etmeye başlayabilir. Analistler de bu yöndeki endişelerini dile getiriyor.

Kaynak

İlgili Haberler

DeFi’nin gösterdiği: En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?

Coin Ajans

Tron teknoloji harikası mı yoksa bir dolandırıcı mı? TAKİP ET

BTC satmak veya satmamak hangisi mantıklı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası