CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bitcoin işlemi: Piyasa felaketi – BitMEX’ten 40,000 BTC çekildi TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Bitcoin işlemi: Lider Bitcoin türev borsası BitMEX ile ilgili yaşanan gelişmelerden sonra borsadan 40,000 BTC çekildi. Borsa aleyhinde davalar açılırken, kurucuları, CEO’su Arthur Hayes da dahil yöneticileri aleyhinde ABD Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC) bir dizi suçlamada bulunuyor.


Bitcoin işlemi: BitMEX’ten 40,000 BTC çıkışı borsa için bir felaket

On-chain analiz şirketi Glassnode, Perşembe’den bu yana BitMEX’ten yaşanan Bitcoin çıkışı ile ilgili sürekli güncel bilgiler paylaşıyor. Perşembe günü CTFC, Hayes ve diğer BitMEX ortaklarını yasa dışı işlemler yapma ve kara para aklama işlemlerine olanak sağlamakla suçlamıştı.

Hong Kong merkezli BitMEX, suç işleme iddiaları nedeniyle mahkemede CFTC ile karşı karşıya kalan ilk ve en büyük kripto para borsası olacak. Glassnode’un sağladığı son güncel verilere göre, haberin yayılmasından bu yana BitMEX’ten 40,000 BTC’ye yakın bir para çıkışı oldu. Güncel fiyattan 420 milyon dolardan fazla bir para çıkışı anlamına geliyor.

İlgili – Bitcoin neden düştü, tekrar yükselir mi?

koinmedya_brave

Glassnode (@glassnode), Twitter hesabı üzerinden bilgileri şöyle paylaştı: “BitMEX hesaplarından Bitcoin çekimleri devam ediyor. Verilerimiz son bir saat içinde 7,200 BTC’nin çekildiğini gösteriyor. Borsadan son bir günde toplam çıkış ise 40,000 BTC’ye yaklaştı.”

Bitcoin işlemi: Piyasa felaketi - BitMEX’ten 40,000 BTC çekildi

BitMEX’ten bir saatte çekilen en büyük miktar

BitMEX’le ilgili duyurunun yapılmasından sonraki bir saatte yatırımcılar toplam 23,200 BTC çekmişti. Bu borsadaki Bitcoin’lerin yüzde 13’ü demek. Aynı zamanda sadece bir saatte bu kadar büyük oranda para çıkışı bir ilk. BitMEX tarihinin bir saatte borsadan çekilen en büyük Bitcoin miktarı.

Glassnode ise şöyle diyor: “Bizim verilerimize göre, sadece bir saatte BitMEX adreslerinden 23,200 BTC çekildi. Bu BitMEX kasasındaki tüm BTC’lerin yüzde 13’ü ediyor. Şimdiye kadar BitMEX’te görülen en büyük Bitcoin çıkışı.”

İlgili – Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Glassnode ayrıca söz konusu suçlamalar öncesi BitMEX’in toplam Bitcoin arzının yüzde 1’ine sahip olduğunu belirtiyor. Borsada 170,000 BTC bulunuyordu ve değeri de 1.8 milyar dolar ediyordu.

CFTC, mahkemeden BitMEX’in yasa dışı işlemlerden dolayı zarar gören müşterilerine tazminat ödetmesini isteyecek. Ayrıca borsanın lisansının da süresiz iptalini talep ediyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Her Kripto Para Yatırımcısının Bilmesi Gereken 4 İndikatör TAKİP ET

Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor

Coin Ajans

İşte, kripto paralar konusunda öncü 10 ülke TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası