CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin İvme Kazanırken Trader’lar Temkinli: Boğa Tuzağı mı?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) fiyatı 29 Kasım’da 18.000 doların üzerine çıkarak 18.209 dolara kadar yükseldi. Ancak BTC’nin hafta sonu rallisine rağmen traderlar temkinli davranıyor.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Bitcoin şu anda günlük grafikte 10 günlük hareketli ortalama (MA) olan 18.200 dolar civarında dirençle karşı karşıya. Daha önce de bildirdiğimiz gibi bazı traderlar hala BTC’nin ralliden önce yakın vadede başka bir düşüş görmesini bekliyor.

Bitcoin İvme Kazanırken Trader’lar Temkinli: Boğa Tuzağı mı? 5
BTC / USDT 4 saatlik grafik (Binance). Kaynak: TradingView.com

Neden Bitcoin için şimdi bir boğa tuzağı olsun?

“Crypto Capo” olarak bilinen anonim bir trader, Bitcoin’in 16.000 dolarlık bölgeye düştüğünde 18.000 dolarlık bir “rahatla rallisi” göreceğini tahmin etti. 27 Kasım’da Bitcoin’in fiyatı hala 16.700 dolar civarında seyrederken trader, 18.000 dolarda kısa pozisyon almaya hazır olduğunu söylemişti.

Yakın vadede trader, bir düzeltmenin ilk onayıyla 17.400 dolara düşüleceğini belirtti:

“Bir hedge pozisyonu oluşturmaya başladım. Altcoin’leri satmak istemiyorum çünkü. Bu yüzden hedge burada iyi bir seçenek.”

Bitcoin 17.400 doların ve ardından 16.800 doların altına düşer, trader; 14.000 dolar bölgesine bir düşüşün muhtemel olacağını söyledi. Ancak Bitcoin 18.400 doların üzerine çıkarsa ve 18.200 dolar civarında konsolide olursa bu, düşüş yapısını geçersiz kılar. Crypto Capo ayrıca, 19.000 doların üzerindeki konsolidasyonun düşüş hikayelerini tahminlerini tamamen geçersiz kılacağını belirtti.

Bitcoin İvme Kazanırken Trader’lar Temkinli: Boğa Tuzağı mı? 7

Bitcoin için 17.500 dolardan yükseliş oluşumunu tartışan “Loma” isimli bir başka trader, uzun pozisyonunun yarısını kestiğini söyledi. Trader, haftalık ev aylık mumlarını kapatmaya çalışan BTC’nin direnişe yaklaştığını vurguladı. Trader, 18.200-18.400 dolarlık bir alanın direnç aralığı olarak kaldığını düşünerek şunları söyledi:

“18.080 dolarda long pozisyonumun yarısını kapattım. Haftalık/aylık kapanışlara gelen dirençlere fazla maruz kalmak istemiyorum. 18.4 bin doları aşarsak pek çok satın alma fırsatı karşımıza çıkacak. Başaramazsak, böyle bir fırsat karşımıza pek çıkmaz.”

Yükseliş karşıtı BTC senaryoları

“CryptoBirb” adlı teknik bir analist, Bitcoin’in tipik olarak iki tür düzeltme ile karşı karşıya olduğunu söyledi: %15 ve %30. Analist, 14.000 dolara doğru bir gerileme beklediğini söylese de bunun garanti olmadığını da belirtti. Rallinin başlangıcından bu yana ilk kez BTC’nin aşırı satım bölgesinde olması da dahil olmak üzere çeşitli teknik göstergeleri saptayan analist şu ifadeleri kullandı:

“İki büyük BTC düzeltmesi var: %15 ve %30 düşüş. 14 bin dolar bölgesini beklerken, ralli başlangıcından bu yana ortalamaya ve ilk aşırı satım yükseliş momentum geçişine ilk defa geri dönüldüğünü fark ettim. Bu ÇOK güçlü bir sinyal. Noel’den önce bir zirve görülebilir.”

Bitcoin için yükseliş senaryosu, BTC’nin 18.400 doları geri almasını ve yeni destek seviyelerini onaylamak için bu seviyenin üzerinde konsolide etmesini gerektirecektir.

Bu arada popüler trader filbfilb, bir haber bülteninde “15.000 doların altında bir kırılma ve önceki desteğin dirence dönüşmesi durumu, kısa pozisyon fırsatı sunabilir” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Tesla haberi sonrası Bitcoin’de büyük deprem! İşte kritik seviyeler… TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin fiyatı 7.400 dolar direncini hedefliyor… Aylık kapanışta sürpriz olur mu?

Coin Ajans

YouTube’un Lider Analisti Çıldırdı: Trilyon Dolarlık Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası