CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Bitcoin Kıtlığı Gerçek! Sebebi İse PayPal”: Pantera Capital

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – PayPal’ın kripto piyasasına girişi Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir.

Yeni yayınlanan bir raporda kripto yatıırm şirketi Pantera Capital, son fiyat artışının merkezinde Bitcoin eksikliğinin olduğunu ve yeni üretilen BTC’nin çoğunun PayPal tarafından ele geçirildiğini söylüyor.

PayPal’ın yeni kripto hizmetinin “halihazırda büyük bir etkiye sahip olduğunu” iddia eden Pantera; satıcıların dolaşımdaki tüm yeni BTC’nin yaklaşık yüzde 70’ini kaptığını da sözlerine ekledi. itBit’ten alınan verilere atıfta bulunan Pantera, şunları iddia ediyor:

“PayPal kripto hizmetini açıkladığında hacim patlamaya başladı. itBit hacmindeki artış; PayPal’ın alana girmesinin ardından sonraki dört hafta içinde yeni Bitcoin arzının neredeyse yüzde 70’ini satın aldığını gösteriyor.”

Pantera’ya göre veriler, PayPAl ve Cash App’in yeni çıkarılan tüm Bitcoin’leri satın aldığını gösteriyor.

Bitcoin’in para politikası zaman içinde deflasyonist olacak şekilde programlanmıştır. Yaygın olarak benimsenmesi, daha yüksek bir satın alma gücüne ve arz kıtlığına yol açar. Pantera, BTC’nin parabolik dalgalanmasına katkıda bulunanın da PayPal olduğunu iddia ediyor.

PayPal, bu ayın başlarında ABD’de kripto alım satım hizmetleri başlattı ve müşterilerin haftada 20.000 dolara kadar alım satım yapmasına izin verdi. Platform, küresel olarak kullanıma 2021’in başlarında sunulacak.

PayPal, Bitcoin benimsemesini artırıyor

Çevrimiçi ödeme devinin 300 milyon aktif kullanıcısı var. Bu da dijital para birimine geçişi benimseme için PayPal’ın sunduğu hizmeti önemli bir adım haline getiriyor.

Pantera, BTC satın almanın 2017’deki son boğa piyasasında olduğundan çok daha kolay olduğunu söylüyor. PayPal’a ek olarak, Bitcoin ve diğer dijital para birimleri ile alım satım hizmeti sunan platformlar arasında Cash App ve Robinhood bulunuyor.

Daha geniş bir benimseme, dijital para biriminin daha yüksek fiyat seviyelerini sürdürme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bitcoin son derece değişken olmaya devam etse de, son iki ayda yükselişe geçmeden önce alışılmadık derecede uzun bir stabil dönemi oluşturmuştu.

“Bitcoin Kıtlığı Gerçek! Sebebi İse PayPal”: Pantera Capital 5

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin 50.000 doları aşabilecek mi? Bir analist bu kilit seviyeyi işaret etti!

“7 Gün İçinde Gerçekleşecek!”: İşte 3.150, 6.500, 10.000 ve 3.800 Doları Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini

Bitcoin fiyatı için büyük karar anı! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası