CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Kritik İki Destek Seviyesini Kaybetme Tehlikesi İle Karşı Karşıya

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin’in fiyat hareketi son haftalarda yavaşladı. Bu yavaşlama, önemli teknik destek seviyelerinin mevcut fiyatı yakalamasına izin verdi.

Analistler, Bitcoin’in makro öneme sahip iki destek seviyesinin altına düşmenin eşiğinde olduğunu söylüyor.

BTC’nun destek seviyesinin altına düşmesi fiyatın önce 9 bin dolarlık seviyeye sonrasında ise daha da alt seviyelere düşmesini tetikleyebilir.

Bitcoin Kritik Makro Trend Seviyelerinin Altına mı İniyor?

Analistler, kripto para biriminin makro öneme sahip destek seviyelerine yaklaştığı için Bitcoin boğalarının uç noktada olması gerektiğini söylüyor.

Bir trader 6 Ekim’de, BTC’nin şu anda devam eden aralığın (12.000 ila 5.800 $) ve 21 haftalık basit hareketli ortalamanın 0.75 Fibonacci Geri Çekilmesi seviyesine yaklaştığını belirtti. Bu iki seviye, son birkaç yılda Bitcoin için birçok kez destek sağladı. Her ikisi de 10.000-10.500 dolar civarında olan bu iki seviyeyi kaybeden kripto para birimi, 9.000 dolara, ardından 8.000 dolara doğru bir düşüşü görebilir.

Image

Önde gelen bir kripto varlık analisti, Bitcoin’in 10.500 $ veya en azından 10.000 $ ‘lık desteği kaybetmesinin orta vadeli yükseliş trendinin geçersiz kılınması anlamına gelebileceğini söylüyor.

Kısa süre önce, BTC’nin yılın başından bu yana fiyat hareketini ve bir trend göstergesi ile birlikte hareketini gösteren aşağıdaki tabloyu paylaştı. Gösterge şu anda Bitcoin’in mevcut fiyatına yaklaşıyor ve kripto para biriminin orta vadeli yükseliş trendini kaybetme eşiğinde olduğunu gösteriyor. Grafiğe ve göstergeye atıfta bulunarak, onu paylaşan analist Bitcoin’in yükselişi “geçersiz kılma” seviyelerine yaklaştığını söyledi.

Bu grafiği paylaşan trader, Mart ayındaki çöküşün ortasında, Mayıs veya Haziran ayına kadar V şeklindeki bir tersine çevirmenin 10.000 $’a çıkacağını tahmin eden kişi aynı zamanda. Kripto para birimi, tahmin ettiği zaman civarında bu fiyat noktasına ulaştığında tahmini gerçek oldu.

Image

Dipleri Satın Alın

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin piyasası dip seviyelerinin şu anda satın alınacağını söylüyor:

“Kripto alanındaki arkasaşlara söylüyorum. Suçu sabitleşinceye kadar herkesin masum olduğu kuralını aklımızdan çıkarmayalım. Biliyorsunuz, bu temel bir adalet ilkesidir. Durumla ilgili hiçbir fikrim yok ama CryptoHayes’ın iyi olmasını diliyorum. Bitcoin ve kripto para alanının herhangi bir borsa veya kişiden çok daha büyük olduğunu düşünüyorum. Öyleyse dipleri satın alın.”

Novogratz alanın yaşanan olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü Yatırım Firmasının Kurucusundan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması Geldi

Coin Ajans

Doğru Tahminleriyle Ünlenen 2 Analistten İlginç Bitcoin Yorumu

Coin Ajans

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası