CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin küresel krizden ve resesyondan nasıl çıkacak?

bitcoin haberleri coinajans.com

Dünya onlarca yıldır gördüğü en kötü mali krizle karşı karşıya. Yıllardır beklenen resesyonun başlamış olabileceği korkusu her geçen gün artıyor. Bununla birlikte bu ekonomik çalkantı, Bitcoin ve Blockchain teknolojisini ana akım haline getirmede kuşkusuz önemli bir rol oynayacak. Bunun için üç kilit unsur var.

Bitcoin benimsenmesi zirveye çıkacak

Eleştirmenler, ABD Fed’in, ülkenin artan işsizlik oranını hafifletmeye yardımcı olmak için trilyonlarca dolar basma kararını gündemlerine aldılar. Enflasyon olup olmayacağı kesin değil ancak Fed’in bu hamlesinin, kendi zayıf ulusal para birimlerine karşı dolara güvenen az gelişmiş ülkelerdeki yüz milyonlarca insan üzerinde büyük bir etkiye sahip olması bekleniyor.

Dolar, onlarca yıldır Amerika Birleşik Devletleri sınırlarının çok ötesinde güvenilir bir para birimi oldu. Ancak şimdi, tehlikede olan hegemonyasıyla Bitcoin ve diğer kripto para birimleri alternatif olarak çok daha çekici görünecek. Mevcut krizden önce bile, ülkeler kripto para birimlerini giderek daha çok benimsiyordu. Daha zayıf bir dolar ise bu süreci hızlandıracaktır.

BTC’nin güvenli liman özelliği kendini tam manasıyla kanıtlayacak

Mevcut ekonomik kriz, mevcut küresel finans çerçevesinin hayal edilenden çok daha zayıf olduğunu kanıtladı. Bitcoin, varlıkların merkezi kurumlara güvenmeksizin tutulmasını ve kullanılmasını sağladığı için uzun zamandır bir alternatif sunuyor.

Son birkaç haftada yaşanan Bitcoin fiyat düşüşü yatırımcılar arasında paniğe sebep olsa da yatırımcılar paralarının herhangi bir merkezi otorite tarafından ele geçirilemeyeceğini veya devalüe edilemeyeceğini bilerek rahatlayabilir. Bu gerçek, artık eski finansal sisteme olan güveni kaybedenlerin adopsiyonunu teşvik edebilir. Mevcut değer ne olursa olsun, Bitcoin, varlıkların korunması için çok güvenli bir seçenek olduğunu kanıtladı.

Blockchain alanı tamamen konsolide olacak

Bu noktada altcoinlerden de söz etmek gerekiyor. Bazıları yararlı ve umut verici olsa da çoğu altcoin önemli bir amaca hizmet etmiyor.

Ancak burada Blockchain’i unutmamak gerekiyor. Kolektif bir ralli tüm sektörü etkileyeceğinden hem BTC’ye hem de rakiplerine fayda sağlayacak. Ayrıca kurumsal yatırımcılara ve büyük işletmelere bazı seçenekler sunulmasına büyük fayda sağlayacak. Bu süreç bazı bireysel yatırımcılar ve savunucular için acı verici olabilir ancak uzun vadeli Blockchain benimsenmesi için daha sağlıklı bir ortam yaratacaktır.

bitcoinist

Binance, Coinmarketcap’i satın alıyor! Fiyat, endişeler ve daha fazlası


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Van Eck: “Bitcoin Birçok Hisseden Daha Az Volatil”

“FAANG’ı Bile Geçti” Diyen Usta Analistten Tarihi Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Bu BTC adresi Warren Buffett, Justin Sun ve Vladimir Putin’in yollarını kesiştiriyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası