CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin long emir maliyetlerinin arttığı zamanlardan geçiyoruz

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin long emir maliyetleri ciddi oranda artmaya başladı. Zira 26 Ekim’deki 3.000 dolarlık ani yükseliş hamlesi sonrası Bitcoin bir türlü kendine gelemedi.


Bitcoin long emir maliyetleri

Bitcoin dün 8100 dolar seviyesinden 7400 dolara kadar geri çekildi. 700 dolarlık bu düşüş aynı zamanda Ekim diplerine geri döndüğümüz manasına geliyordu.

Kaldıraçlı işlemler piyasasında BTC  long emirlerinin biriktirmeye devam ettiğini görüyoruz. Bitcoin boğaları, son zamanlarda kriptodaki belirgin düşüşe rağmen inatla alım yönünde pozisyon alıyor. Bununla birlikte, tarihin tekerrür ettiğini varsayarsak, bu durumda kripto varlıktaki hakim doğrultunun hala aşağı yönlü olduğunu düşünebiliriz

Boğalar kilit destek seviyesini korurken Bitcoin yana işlem yapıyor

Bitcoin dün %8’e yakın değer kaybettikten sonra bir miktar toparlayarak 7600 dolar seviyesine çekildi. Bu da boğaların yukarı doğru bir hareket yaratması için boşuna bir girişimde bulundukları manasına geliyor. 8.200 doların altındaki tüm günlük kapanışlar bu senaryonun destekçisi olacaktır.

Bitcoin’in Ekim ayı dip seviyesi olan 7400 doları yeniden test ettiğini belirtmiştik. Grafik eğer buradan bir tepki alımı itkisini yakalayabilirse çift dip formasyonu yaparak yeniden 8400 dolar seviyesine çıkabilir. Bu manada son yaşanan düşüşün ideal bir long emir fırsatı olduğunu düşünenler de az değil.

Twitter’daki popüler kripto para analisti olan UB, yaklaşık 25.000 takipçisi ile paylaştığı son analizinde fiyatın 7700 dolara kadar düşebileceğini belirtmişti. İdeal long emir seviyesinin 7700 dolar olduğunu belirttiği analizi yayınlandıktan bir kaç sat sonra eskimiş oldu. Zira fiyat bu seviyenin 300 dolar altını test etmişti bile.

bitcoin long emir

Long pozisyonları artıyor – Sorun nerede?

Yatırımcıların yakından izlemek isteyebilecekleri ilginç bir faktör ise, long emirlerinde kalmanın maliyetinin artmasına rağmen bir çok yatırımcının alttan ilave long emri girerek ortalamayı düşürmeye çalışması. Bitcoin’in Bu durum BTC boğalarının fiyatın düşmesine rağmen long emirde kalmaya devam ediyorlar. Yani en nihayetinde Bitcoin’in 9 ile başlayan sayılara tırmanacağına dair sarsılmaz bir inanca sahipler.

Big Chonis takma adını kullanan bir başka popüler analisti, son tweetinde bu konulara değiniyor. BTC’nin tarihsel olarak long emir için yüksek fon oranlarını izleyen dönemleri terk ettiğini söylüyor. Bu da bir başka aşağı yönlü hareketin içine girebileceği anlamına geliyor.

Dolar/BTC paritesi 8.000 Doların üzerinde kaldığı müddetçe fonlama maliyetleri artacaktır. Piyasa long emirleri ile dolup taşıyor. Fonlama maliyetleri ne zaman artsa Bitcoin dump yapıyor.

bitcoin long emir

Kendisi bu tespiti yaptıktan bir kaç saat sonra Bitcoin’in Ekim diplerine savrulduğunu gördük. Fiyat grafiğini farklı teknik veriler üzerinden analiz eden bu tür analistler bazı ilginç noktaları yakalayabiliyor.

Önümüzdeki birkaç gün, bu eğilimin yakın vadede kendini tekrar edip etmeyeceği ya da boğaların Bitcoini daha yükseğe taşıyıp taşıyamayacağı konusuna ışık tutacak

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Bu haber yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler

Bitcoin 600 dolarlık düşüş sonrası kritik destekte

Coin Ajans

Bitcoin fiyat analizi: Bitcoin bir patlamaya hazırlanıyor!

Coin Ajans

Bitcoin kripto kışı geri mi geliyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası