CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin long işlemlerde tarihi rekor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Kripto piyasasında long pozisyonlarda traderler tarafından kullanılan aşırı kaldıraçlar, bir saatte tarihi bir likidasyonu tetikledi.

Bitcoin haber: Long pozisyonlarda 500 milyon dolarlık rekor tasfiye!

Bitcoin’in son düzeltme hareketi, büyük kripto borsalarında 60 dakika içinde rekor düzeyde bir likidasyonu tetikledi. Aşırı kaldıraçlar, bir saatte 500 milyon dolarlık BTC’nin likide olmasına yol açtı.

Bitcoin piyasaları, 15 Mart’ta 60.000 dolarlık fiyat aralığından keskin bir şekilde geri çevrildi. Böylece traderlerin kullandığı aşırı kaldıraçlar da sadece 60 dakika içinde long pozisyonlarda 500 milyon dolar değerinde rekor bir tasfiyeye yol açtı.

Glassnode’un kurucuları Jan & Yann, Bitcoin’in bir saat için yaklaşık 500 milyon dolar değerinde likidasyon yaşadığını ve bunun tarihi bir rekor olduğunu iafde ediyor.

Ayrıca marj çağrılarından önce açık vadeli işlem sözleşmelerinin yarıdan fazlasında en az 20 kez daha kaldıraç kullanıldığını belirtiyor.

“daisyturkiye”

“Yalnızca son bir saatte, Bitcoin long pozisyonlarda yaklaşık 500 milyon dolar tasfiye edildi, bu tarihi bir ATH.

Sistemde aşırı bir hırs ve açgözlülük var, kontratların %60’ında 20x veya daha fazla kaldıraç kullanıldı.

Uzun pozisyonlardaki tasfiyeler, mevcut boğa piyasasının eseridir. “

Bununla birlikte, Bybt’tan gelen veriler, 800 milyon dolarlık tasfiyelerin sadece 15 dakika içinde gerçekleştiğini gösteriyor.

Kripto veri toplayıcısı Datamish’e göre, son 24 saatte türev borsası BitMEX’te 94,5 milyon dolar değerinde 292 pozisyon likide oldu. Bitfinex’te ise aynı dönemde yaklaşık 100 milyon dolarlık 488 pozisyon tasfiye edildi.

Bu arada bundan önce, ikinci en büyük günlük tasfiye, 22 Şubat’ta BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 dolardan 47.000 dolara düştüğü sırada gerçekleşmişti. O dönemde 5,9 milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmeleri tasfiye edildi.

14 Mart’ta kaydedilen 61.000$’lık zirveden sonra, Bitcoin %12.3 değer kaybederek 53.500$’a düştü. En büyük dijital varlık o zamandan beri yavaş yavaş toparlanırken, yazımızı yayına hazırlarken 54.600$’dan işlem görüyor.

Son 24 saat içinde yaşanan bu son düzeltme, mevcut boğa döngüsünün üçüncü büyük düzeltmesi olarak kayıtlara geçti.

“daisyturkiye”
Bitcoin haber

Son olarak; Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen hafta piyasalarda “aşırı açgözlülük” olduğunu gösterirken; bu geri çekilme, göstergenin 71’e düşerek “açgözlülük” kategorisine geri dönmesine neden oldu. Endekste görülen bu düşüş ise piyasa duyarlılığında önemli bir soğumaya işaret ediyor.

Kaynak

Ünlü yatırımcının iddiaları doğruysa güçlü düzeltme kapıda (!)

Euro Pacific Capital’in CEO’su yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin aleyhindeki tutumu ve söylemleri ile tanınıyor. Bu nedenle Schiff, kripto para piyasalarında “Bitcoin düşmanı” olarak nitelendirilmeye başlandı. Neyse ki sürekli Bitcoin kıyamet senaryolarından bahseden Peter Schiff’in öngörüleri tutmadı. Bu nedenle Bitcoin taraftarlar Peter Schiff’in öngörülerine pek itimat etmiyor.

Kendimizi Bitcoin taraftarı olarak nitelendirmiyoruz ancak Peter Schiff’in açıklamaları ile Grayscale’in açıklamaları bir noktada kesişince Schiff’in tweet’ini manşete çekmeye karar verdik. Aşağıda Peter Schiff’in tweet’ini görüyoruz.

Yukarıdaki tweet’inde Schiff, Grayscale’in Bitcoin satışında bulunarak piyasaya arz ettiği 250 milyon dolarlık hisselerini geri toplayacağını iddia ediyor.

Digital Capital Group’in yöneticisi Barry Silbert’in Grayscale’in kurucuları arasında. Silbert, geçtiğimiz günlerde Grayscale’in 250 milyon dolarlık hissesini satın alabileceğine dair açıklamada bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Bu nedenle Schiff, açıklamalarında haklı olabilir ve Grayscale geri alımını Bitcoin satarak finanse edebilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Ancak Grayscale 250 milyon dolarlık hisse alımı için Bitcoin bozdurması Grayscale’in Bitcoin ve kripto para portföyünü dikkate aldığımızda devede kulak kalıyor. Grayscale, 42.1 milyar dolarlık kripto para portföyünden 0.25 milyar dolarlık Bitcoin satışında bulunsa ne olacak?

Ünlü analist Willy Woo da altın savunucusu Peter Schiff’in sözde analizine kinayeli biçimde aşağıdaki grafik ile cevap veriyor.

bitcoin haber Bitcoin long işlemlerde tarihi rekor!

Kaynak

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum eşsiz sinyaller veriyor: Bitcoin ile benzerlik yeni uçuşun kapısını açabilir! İşte beklentiler

Forbes: “Bitcoin’in Zamanı Şimdi. Kaçırmayın!”

Coin Ajans

Bitcoin’in Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Bu Altcoin’i de Yaratmış Olabilir: Rapor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası