CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin madencileri havlu atmaya başladı TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin yarılaması tamanlandı ve Bitcoin madencileri artık kazdıkları blok başına 12.5 BTC değil, 6.25 BTC ödül alacaklar. Bitcoin yarılamasının ilk kaybedeni madenciler oldu.


Bazı Bitcoin madencileri kepenk kapatıyor

Bitcoin yarılaması nihayet tamamlandı ve Bitcoin ödülleri yarı yarıya azaldı. Şu ana kadar genel olarak Bitcoin arzının azalması ve Bitcoin fiyatları ilişkisi tartışıldı ve konuşuldu. Bitcoin yarılamasının Bitcoin madenciliği üzerindeki etkileri pek gündem olmadı.

Bitcoin yarılamasının ardından Bitcoin madencilerinin yaklaşık %30’u kepenk indirebilir. Poolin mining havuzunun yöneticilerinden Alejandro De La Torre, Bitcoin hash rate’inin yaklaşık %30’unu üreten madencilerin Bitcoin madenciliğinden ayrılabileceğini ileri sürdü.

Özellikle elektrik maliyetleri yüksek olan ve GPU gibi eski teknolojiler üzerinden Bitcoin madenciliği yapan şirketler ve şahıslar, yarılamadan birinci dereceden olumsuz etkilendi. Yakın zamanda eBay ve Amazon gibi online ticaret platformlarında sahibinden az kullanılmış madencilik rigleri ve ASIC donanımları ilanında artışlar gözlemleyebiliriz.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

bybit_koinmedya

Alejandro, halving’den sonra ilk 1008 bloğun kazılmasında ciddi zorluklar yaşanacağını belirtiyor. Yani Bitcoin blok kazımı zorluk derecesi artacak. Buna karşın alınan ödül miktarı ise yarı yarıya daha az. Bu durumda Bitcoin mining endüstrisindeki zayıf halkalar Bitcoin ödül yarılamasından daha derinden etkileyecek.

Bazı yorumcular artacak olan Bitcoin fiyatlarının madencilerin kayıplarını telafi edeceğini düşünüyor. Ancak BTC fiyatlarının istenilen seviyeye yükselmesi bir muamma. BTC fiyatlarının beklenilen seviyeye yükselene kadar zayıf bilançoya sahip madencilerin maliyetlere katlanması ise güç gözüküyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Para Birimi ve Yatırım Olarak Bitcoin – Daha İyi Anlamak İçin Avantajları Keşfedin !! TAKİP ET

Kripto para yatırımcısının kritik hataları!!! Bunları yapmayın sizde kazanın TAKİP ET

Yorum-analiz: Bitcoin 10.000 doları tekrar ne zaman görür? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası