CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya döndü. Bu durum sonucu haftalardır beklenen performansı göstermeyen Bitcoin Nisan ayında bir sürprize mi hazırlanıyor? Bitcoin madencilerinin net pozisyonunun olumluya dönmesi yeni bir ralli işareti olabilir mi?


Bitcoin Madencileri yeni bir ralliye mi işaret ediyor?

Bitcoin haftalardir can sıkıcı volatilite ortaya koyduktan sonra nisan ayinin başlamasi ile kendine gelmeye başladi.  Son bir kaç gündür bitcoin daha dengeli bir hareket içinde ve daha az volatil durumda.  Bitcoin volatilite endeksine göre, 30 günlük volatailite %5.4  gibi bir orandan yazimizi yazdiğimiz an itibari ile %3.42 ‘ye düşmüş durumda.

Kripto paralarin rakipsiz lideri Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yükseği olan 61,8 doların altında konsolide oluyor. Ethereum  2144 fiyati ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştiktan sonra yatırımcılar arasında Bitcoin’in de yeni bir ath gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. . 

Zincir üstü metriklerden birisine göre  Bitcoin’in yeni bir  ATH göstermesi için önemli bir hareket Sergilemesi gerekiyor.

Bitcoin madencileri net pozisyon değişim analizi

Bitcoin madencilerinin net pozisyon değişikliğinin geçtiğimiz Salı günü olumluya dönmesinden bu yana, madenciler BTC biriktirmeye devam ettiler. Madenci net pozisyon değişikliği, madencilik havuzlarinin işlem akişini temsil ediyor; ölçüt pozitif olduğunda, madenciler tarafindan satılan toplam Bitcoin sayısı, tutulan miktardan daha az demektir.

bitcoin madencileri Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Madencilerin yeniden Bitcoin biriktirmeye başlaması  yakın bir gelecekte Bitcoin fiyatının artacağına dair bir işaret.

1 Nisan’da, net pozisyon değişikliği günde toplam 4514 tokenle zirve yapti. Madencilerin bu seviyelerde biriktirdiği son zaman  dilimi Aralik 2020 olmuştu. O dönemde Bitcoin fiyatını ikiye katlayarak 20.000 dolardan 40.000 dolara çikarmıştı.

“sportsbet”

Bu yil 100.000 dolarlik bir ralli görecek miyiz?

 Kurumsallarin Bitcoin’e talebi arttikça ve Bitcoin’i “dijital altin” olarak anlatmaya devam ettikçe yeni zirveler bizi bekliyor olacak. JP Morgan kisa süre önce Bitcoin fiyat beklentilerine ilişkin uzun vadeli görünümünü 130.000 dolar olarak güncelledi ve kurumsal yatırımcının artan sayısına ve azalan volatiliteye dikkat çekmişti. Dahası, JP Morgan altının, Bitcoin’den ciddi şekilde düşük performans göstermeye devam ettiğini de vurgulamıştı  Son 2 çeyrekte altın piyasasından 20 milyar dolarlık sermaye çıkışı oldu. Aynı dönemde Bitcoin yatırımları 7 milyar dolar arttı. Bu da demektir ki para bitcoine akıyor. Nisan ayı Bitcoin için nasıl bir sürpriz hazırlıyor dersiniz?

İlgili:JP-Morgan’dan Bitcoin-Altın tahmini

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Yükselecek mi? İşte Kapsamlı Raporun Sonuçları

Coin Ajans

Düzeltmesini tamamlayan Bitcoin’de işte bugün izleyenecek seviyeler

Dev Yatırım Bankalarından Bitcoin ve Kripto Para Tavsiyesi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası