CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin madencilerine kötü haber – Bir bölgede daha yasak TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bitcoin ve kripto para madenciliği son zamanlarda zor günler geçiriyor. Son dakika haberine göre, Çin bir bölgede daha madenciliği durduruyor. Daha önce iki bölgede tamamen yasaklamıştı. Çin, en büyük BTC çiftliklerinin bulunduğu ülkelerden biri olması dolayısıyla önem taşıyor. Bu haberler de fiyata olumuz etki yapıyor.


Çin bu sefer Sincan bölgesinde Bitcoin madenciliğini yasaklıyor

Çin’de Bitcoin madenciliğine baskı bu sefer Sincan (Xinjiang ya da Sincan Uygur Özerk Bölgesi) bölgesine ulaştı. Çin daha önce İç Moğolistan ve Siçuan (Sichuan) bölgelerinde madenciliği yasaklamıştı. Weibo’da yer alan belgeye göre, bölgenin Gelişim ve Reform Komisyonu, Sincan’da kripto para madenciliğinin durdurulmasını istedi.

Çin bu sefer Sincan bölgesinde Bitcoin madenciliğini yasaklıyor

Weibo’da yer söz konusu yasakla ilgili belge

Belgede şöyle deniliyor:

“koinmedya_biswap”

“Devlet liderleri, sanal para birimi “madencilik” davranışlarını kapsamlı bir şekilde temizlemek ve bunlarla mücadele etmek için talimatlar yayınladı. Projelere, enerji tasarrufu inceleme kurumu tarafından inşaatı veya üretimi durdurma talimatı verilecek. Sorumlu kişilerden, 9 Haziran 2021 saat 14:00’den önce üretimin derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Üretimin askıya alınmasını Changji Eyalet Geliştirme’ye bildirin.”

Sincan, Çin’de Bitcoin madenciliğinin en çok yapıldığı yerlerden biri. Bu bölgede geçen ay yaşanan sellerden dolayı oluşan elektrik kesintileri Bitcoin ağı hash gücünü keskin bir şekilde düşürmüştü. Yerel medyada yer alan haberler, bu durdurma kararının geçici mi yoksa sürekli mi olacağı ile ilgili bir şey bildirmiyor.

8BTCnews (@btcinchina) ise Twitter üzerinden, bölgedeki madencilerin hala üretime devam ettiklerini ve çalışmalarını durdurmadıklarını bildiriyor.

Çin geçtiğimiz ay aldığı yeni kararlarla, kripto para sektörü ile ilgili bir dizi yeni yasak getirmişti. Bu yasaklar sonucu BTC fiyatı keskin bir şekilde düşerken, altcoinlerde de büyük kayıplar yaşanmıştı.

Çin ilk önce madencilik yasağına İç Moğolistan bölgesi ile başladı. Ardından bir yasak da Siçuan bölgesinde geldi. Birçok uzman, Çin’in kripto para ve BTC madenciliği yasağının genişleme devam edeceğini düşünüyor.

Kaynak

“koinmedya_biswap”

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Binance Analistleri Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Piyasalarını Analiz Etti! İşte Tahminler…

Trump-Biden Tartışması Endişe Yaratırken Bitcoin ve Borsalar Nasıl Tepki Verdi?

Trump’tan Hazine Bakanı’na: “Bitcoin’in Peşine Düş!”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası