CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin Madencilik Firması Canaan Creative’e Dava Açıldı!

kripto para haber coinajans

Çin merkezli Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Canaan Creative, adım adım ilerlediği IPO yolunda büyük bir engel ile karşılaştı.

Canaan, SEC’i Kandırdı Mı?

Canaan Ekim 2018 tarihinde ABD’nin finansal regülatörü SEC’e ilk halka arz başvurusunda bulunmuş ve hedeflediği sermayenin 400 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Buna rağmen Canaan sadece 90 milyon dolar toplayabildi ve Nasdaq’a bu şekilde giriş yaptı.

Canaan’ın payını düşüren en büyük etkinin rakip kripto para firmaları olduğu biliniyor. Bitmain ve MicroBT gibi diğer madencilik donanımı üreticileri, Canaan’ın payında ciddi bir düşüşe sebep oldu. Buna rağmen madencilik devinin aldığı son darbe ise hepsinden daha kötü gibi gözüküyor.

Philippe Lemieux isimli Kanadalı bir  yatırımcı, Canaan’ın yatırımcıları ve SEC’i yanlış yönlendirdiğini belirterek 1933 Menkul Kıymet Yasasını ihlal ettiğini savunuyor. Lemieux avukatı ile beraber yaptığı başvuruda Canaan’a karşı toplu dava açtı. Yatırımcının en büyük iddiası ise Canaan’ın finansal olarak batmanın eşiğinde olması ve IPO yapacak kriterlere sahip olmaması şeklinde gözüküyor.

SEC’in buna ne cevap vereceği ise henüz belli değil.

İlgili Haberler

İspanya koronavirüse rağmen kripto para sahiplerine vergi mektubu gönderiyor

Coin Ajans

Binance İki İtibari Para Birimini Daha Listeledi!

Coin Ajans

Bitcoin 2019 yılı durum raporu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası