CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin maksimum kaç dolara ulaşabilir?

bitcoin haberleri coinajans.com

COVID-19 pandemisi dünya ekonomisi üzerindeki sert etkilerini sürdürürken bazı ülkeler sokağa çıkma yasağına varan önlemler aldı. Çoğu ülkede ise devasa mali destek paketleri açıklanıyor. Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Ryan Selkis’e göre bu durum Bitcoin için iyi bir gelecek hazırlıyor olabilir.

En çok vakaya sahip ülkeler arasındaki Amerika Birleşik Devletleri’nde vatandaşların çoğu artık evden çalışıyor. Ülkede hatrı sayılır bir kesim ise çalışamaz hale geldi. Eve kapanmanın etkisini hafifletmek için ABD hükümeti, pandemi öncesi gelirlerine bağlı olarak aileleri desteklemek için belirli miktarlarda ödeme yapmaya karar verdi.

“Koronavirüs salgını Bitcoin için iyi bir gelecek hazırlıyor.”

Uzmanlar, Fed’in ödemeler için trilyonlarca dolar basmaya ve işletmeleri kefalet etmeye devam ettiği için bunun doların değeri üzerindeki etkisi olacağını düşünüyor. Bu ana akım para için bir sorun olsa da insanlar, uzun vadede kripto paralar için olumlu olabileceği konusunda oldukça iyimser. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, doların aşırı baskısından kaynaklanan enflasyonun Bitcoin için iyi olabileceğine inananlardan biri.

Dolar kayba uğrayacak, bu durum BTC’ye yarayacak

Selkis geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin’in yaklaşmakta olan resesyonu da arkasına alarak sonsuz bir büyümeye ilerleyebileceğini düşündüğünü söyledi. Selkis’e göre bir numaralı kripto para biriminin gelecekteki değeri, sınırsız olarak artmaya devam edecek; binlerle veya milyonlarla dahi ölçülemeyecek. Fiat para birimlerinin hiçbir para kaybından sağ çıkamadığını söyleyen Selkis, ABD dolarının da yakında aynı kadere maruz kalabileceğini savunuyor.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Fed’in sonsuz miktarda paraya sahip olduğunu söylemişti. Bu ifade özellikle doların sonsuz arzı ile zaman içinde değer kaybedebileceğine yönelik kamuoyu oluşmasına sebep oldu.

Diğer yandan Bitcoin, 21 milyon tokenlik sınırlı bir kaynağa sahip olduğundan, Selkis gibi kripto yanlısı kişiler BTC’nin sürekli değer kazanacağını düşünüyor.

Bitcoin genellikle alternatif bir değer deposu olma özelliği sebebiyle dijital altın olarak tanımlanıyor. Fiat paranın geleceği belirsizleşmeye devam ettikçe, bu anlatı anlamlı olmaya başlayabilir mi?

BTC “sonsuz nakit” ifadesinin ardından bugün bir miktar toparlanma kaydetti. İkisinin bağlı olup olmadığı bilinmiyor ancak toparlanma süreceğe benziyor.

zycrypto

Dijital dolar geliyor! Bitcoin’i yeniden zirveye çıkarabilir mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin (BTC) yakında “Yeni Dönem”e girebilir

Coin Ajans

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin TAKİP ET

Coinajans.com

Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü Ekonomistten Altın ve Bitcoin İçin Rekor Tahmin

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası