Bitcoin Haberleri

Bitcoin mi Altcoinler mi?: Hangisi 2020’de Daha Fazla Kazandıracak?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Şimdi piyasa hissi değişti ve yatırımcılar artık yükselişi iliklerine kadar hissediyorlar. Şimdi eskiden de sorulmuş bir soru var karşımızda. Bitcoin mi daha fazla kazandıracak yoksa Altcoinler mi?  Hangi yatırım stratejisinin daha büyük getiriye sahip olabileceğine bir göz atalım.

FairSpin

Bitcoin mi Satın Alınmalı Yoksa Altcoin mi?

Boğa duygusu geri döndü ve yatırımcılar yatırımlarını en sevdikleri blockchain projelerine yönlendiriyorlar. Çoğu yatırımcının zihnindeki soru, hangi koinin en büyük getiriye sahip olacağı? Piyasa değeri itibariyle en büyük kripto para olan Bitcoin mi; yoksa daha küçük değeri bulunan  altcoinler mi?

Bitcoin, en çok kullanıcısı olan ve şu anda ağ gelişimini geliştirmek için çalışan bilgisayar bilimindeki en iyi zihinleri olan en merkezi olmayan proje. En büyük ağ etkisine, etrafındaki en destekleyici altyapıya ve kendi egemenliği için en iyi değişime sahip. Belki de en önemlisi yatırımcılar için, Bitcoin aynı zamanda en çok likiditeye sahip. İşlemleri doğrulamak için en yüksek PoW hash gücünü elinde bulunduran en güvenli ağ durumunda.

StormGain

Altcoinlere baktığımızda genellikle çok daha volatil ve risklidir. Altcoinler Bitcoin kadar güvenli değiller, fazla likiditeleri yok ve daha düşük bir hash gücüne sahip oldukları için çoğu zaman saldırıya uğrayabiliyorlar veya birçok PoS tokenı gibi daha az güvenli bir consensusa sahipler. Bazı altcoinlerin yetkili geliştiricileri vardır, bazılarında ise bu yetkili geliştiriciler bulunmaz. Her bir altcoin’e, duruma göre bakılmalı ve yatırımcılar tarafından yakından incelenmeli.

Bitcoin Cash veya Ethereum gibi büyük değere sahip altcoinler, ağları tamamlayan adil bir altyapıya sahipler. Örneğin DeFi, ETH’ye neredeyse bir milyar dolarlık yatırım yapıyor. Bununla birlikte, bir altcoin platformunun üzerine inşa edilen bu projelerin her biri, genellikle alınıp satıldığı için ayrı ayrı incelenmeli.

Altcoinler Yüksek Volatilite Sunuyor

Birçok altcoin yatırımcısı, küçük değere sahip altcoinlerin volatilitesini arttırır. Zira fiyat yüksek değerlere çıkarsa çok daha büyük bir kar sunarlar. Çoğu altcoin, Bitcoin yükseldiğinde, bazen BTC’nin kendisinden çok daha fazla yükselir, ancak BTC de düşüş başlarsa çok daha fazla düşüş altcoinlerde gerçekleşir.

2017 boğa koşusu sırasında bazı yatırımcılar, bir ortaklık
veya yeni özellik nedeniyle aniden bir miktar ilgi alan süper küçük bir
altcoinden milyoner oldular. Ne olursa olsun, çoğu altcoin ayı piyasası
sırasında değerlerinin % 90’ından fazlasını kaybetti ve bazı projeler
yatırımcıların elinde değersiz bir token 
şeklinde kalarak öldüler.

Bitcoin, fiyatta önemli ölçüde düştü ve birkaç kez fiyatının
% 80’inden fazlasını kaybetti, ancak 0.06 $’dan tüm zamanların en yüksek
seviyesi olan 19.891 $’a yükselerek % 33.151.566.66 kazanç elde etti. Fiyatlar
son derece değişken olmakla birlikte Bitcoin sınırlı tedarik ve consensus
kuralları nedeniyle, neredeyse sınırsız bir üst potansiyele sahip çok güvenli
bir yatırım olarak karşımıza çıkıyor.

Altcoinler daha çok değeri düşük hisse senetleri gibi görülmeli. Geleceğin Google, Amazon veya Tesla’sı olarak görülebilir ancak bu pek olası değil. Böylesi durumları cahil cesareti olarak isimlendirebiliriz. Her Altcoin birbirinden çok farklı ayrıca Bitcoin’den de çok farklı.

Altcoinlere yatırım yapmayı planlıyorsanız, lütfen kendi araştırmanızı yapın ve pazarlamanın hemen hemen her altcoin projesini sansasyonel hale getirdiğinin farkında olun. Altcoinler ve projelerin arkasındaki şirketler de yasal olarak düzenlemeye açıktır ancak Bitcoin öyle değil.

Bitcoin, 2020 için çok daha iyi bir yatırımdır. Sadece güvenli bir liman varlığı olarak görülmüyor, aynı zamanda orijinal kripto para birimidir ve BIP süreci boyunca sürekli olarak blockchain gelişimine öncülük ediyor. Altcoinler size Bitcoin’den daha fazla para kazandırabilir. Evet bu doğrudur ancak çok riskli olduğunun ve her şeyi bir anda kaybedebileceğinizin farkında olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin Boğası: “Tarihin En Büyük BTC Hamlesi Gelebilir”

Craigh Wright yarın 1 milyon adet Bitcoin’e ulaşabilecek mi?

Bitcoin 100.000 dolara gidiyorsa alıcılar nerede?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası