CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”: Bitfinex

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network, Bitfinex’te artık bir haftadır destekleniyor. Borsa yetkilisi, entegrasyon için “tıkır tıkır işliyor” ifadesini kullandı. Şimdiden bu BTC ödeme katmanı üzerinden kripto işlem platformuna 7 Bitcoin’den fazla varlık yatırıldı.


Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”

Kripto para borsası Bitfinex’in Lightning Network’e destek vermesinin ilk haftasında, Bitcoin ödeme katmanının 800 işlem için kullanıldığı bildiriliyor. Bitfinex Teknoloji Direktörü Paolo Ardoino, Lightning ödemelerini eklemelerinden bu yana müşterilerin borsaya 7 BTC (yaklaşık 52 bin dolar) yatırdıklarını söyledi.

Lightning Network’ün son açıklarına rağmen kripto borsasında çok iyi çalıştığı görülüyor. Ardoino, Lightning Network hakkında “tıkır tıkır işliyor” ifadesini kullanıyor.

İlgili – Bitfinex: Bitcoin manipülasyonunun arkasında biz yokuz

Lightning Network üzerinden Bitfinex’e para akışı

Geçen hafta Bitfinex, Lightning Network üzerinden Bitcoin depozit yapmayı kabul eden ilk büyük kripto işlem platformu olmuştu. Borsanın teknolojiden sorumlu yetkilisi Paolo Ardoino, bu entegrasyonu Twitter üzerinden duyurmuştu.

Bitfinex’in Lightning Network desteği eklemesi, borsanın Bitcoin’in ölçeklendirmesine verdiği daha geniş çaplı bir çabanın bir parçası. Bitfinex geçen ayın başlarında bech32 (SegWit) adreslerini kullanmaya başlamıştı. SegWit işlemleri blockchain üzerinde daha az alan gerektiriyor. Böylece, her bir blokun boyutunu artırma ihtiyacı duymadan chainin kapasitesini anında artırıyor. Bu daha önce ateşli tartışmaların odağından olan bir konu.

Lightning Network’ün açıklarına rağmen, para yatırma seçeneği Bitfinex’e eklenmesinden sonra iyi çalışmaya başlamış. Ardoino, aşağıdaki tweetinde bununla ilgili ayrıntıları paylaşıyor.

Ardoino şöyle yazdı: “Şimdiye kadar Bitfinex tarafından 800’den fazla Lightning Network işlemi gerçekleştirildi. Bunlardan 600’ü para yatırma ve 7 Bitcoin’den fazla varlık depoziti yapıldı. Tıkır tıkır işliyor.”

Ardoino, bir haftada 800 işlem ve 600 para yatırma olduğunu bildiriyor. Bitfinex’e ise yaklaşık 52,000 dolar değerinde Bitcoin ulaşmış.

KoinMedya olarak daha önce Bitfinex’in henüz daha yeni olan bu Bitcoin ölçekleme teknolojisine destek vermeye başlayan ilk büyük borsa olduğunu haber vermiştik.

İlgili – Bitfinex Lightning Network desteği veren ilk borsa oldu

Ağ üzerinde çalışan en aktif gruplardan biri olan Lightning Labs’taki geliştiriciler, mikro ödeme sistemi ile deney yapanları dikkatli olmaya davet ediyor. Diğer borsalar daha önce teknolojiye ilgi göstermiş ancak henüz kendi platformlarına eklememiştiler.

Kaynak

İlgili Haberler

Rusya’nın Blockchain tabanlı oy verme sistemine saldırdılar

Bitcoin ani düşüşüne yol açan 3 önemli faktör TAKİP ET

Türkiye, En Çok Bu Kripto Paraları Arıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası