CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin ölüyor! Hem de 378. kez

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin ölüyor! BTC fiyatı son günlerde büyük bir düşüş yaşadı. Benzer durumlarda her seferinde birileri mutlaka çıkıp BTC’nin öldüğünü ya da ölüm yatağında olduğunu iddia ediyor. Bu “ölüm ilanları” Bitcoin tarihinde hiç eksik olmadı.


Bitcoin ölüyor! – Bu kaçıncı kez?

Bitcoin ve önde gelen kripto paraların fiyatı son günlerde büyük bir darbe aldı. Her zaman böyle büyük düşüşler sırasında olduğu gibi BTC’yi daha ölmeden mezara koymak isteyenlerin sayısında hiç sıkıntı yaşanmıyor.

Son 24 saatte Bitcoin toplam piyasa değerinden 14 milyar dolar kaybetti. Bu da fiyatı şu anki 7,180 dolara kadar geriletti.

Yüzde olarak altcoinler daha kötü bir durumda. Ethereum ve Bitcoin Cash son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 11.95 düştü. Litecoin ise yüzde 10’dan fazla.

İlgili – Haftalık Bitcoin tahmini – BTC 6500 dolar desteğini hedef alıyor

Tabii geleneksel olarak böyle ani düşüşlerden sonra her zaman iddialı bir şekilde Bitcoin öldü diyenler ortaya çıkmaya başlıyor. En son böyle açıklamayı küresel bir makro trader, yazar ve ABD Hazinesi ve IMF’nin eski politika ekonomisti Mark Dow dile getirdi.

Bitcoin fiyatının şiddetli hareketler yaşadığı dönemlerde genellikle böyle açıklamaları mevcut finansal sistemler ile yakın bağları olan kişiler dile getiriyor. Dow da yıllardır yaptığı kripto para eleştirileri ile biliniyor. 2013’te şöyle bir tweet yazmıştı: “Altın aptallık vergisi. Bitcoin paranoyak aptallık vergisi.”

Ölüm ilanları yığını

Bitcoin tarihinde benzer “Ölüm İlanları” adeta bir çöp yığını oluşturdu. Bunlar o kadar yaygın ki “99Bitcoins” sadece benzer “ölüm” açıklamalarına bir sayfa ayırmış. Öyle görünüyor ki BTC şimdiye kadar 377 defa ölümün eğişine geldi ya da ölümden geçti.

İlgili – PlanB: “Paniğe rağmen 1 milyon dolar Bitcoin fiyat tahmini değişmedi”

2010 yılından bu yana kripto paranın ölümü ile ilgili her yıl en az bir haber yapılıyor. Bunlardan en sonuncusu Portfolio Wealth Global’in Youtube kanalı üzerinden ABD’li girişimci ve yatırımcı Jim Rogers’e ait. Tabii Bitcoin’in mevcut volatilitesi göz önüne alınırsa, benzer “öldü, ölüyor” haberleri bundan sonra da mutlaka olacak.

Yine de bu kadar kısa ömründe bu kadar fazla defa ölmesine rağmen BTC hala yaşamaya devam ediyor. Hala faaliyette, dün, önceki hafta ve geçen yıl olduğu gibi. Fiyat ne kadar düşse de insanlar kullanmaya devam edecek. Mevcut fiyatından çok daha düşük seviyelerde de kullanılmaya devam edilmişti.

Kaynak

İlgili Haberler

Son Dakika: Popüler Türk Bitcoin Borsası Paribu’da Güvenlik İhlali!

Coin Ajans

Bitcoin Corona virüsü paniğini atlatınca şiddetli alım baskısıyla geri dönebilir

Coin Ajans

“Enerjinizi Bu Varlığa Kanalize Edin ve Geleceğinizi Kurtarın!”: İşte Ünlü CEO’dan Bitcoin ve Altın Öngörüsü

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası