CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin on-chain momentum yeniden boğa, fiyat daha da yükselebilir

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin on-chain momentum boğaların yeniden üstün olduğuna işaret ediyor. Buna rağmen bazı analistler BTC’nin daha da düşmesini bekliyor. Ancak temeller ve on-chain veriler tam aksini ima ediyor.


Bitcoin on-chain momentum yeniden boğa

Adaptive Capital ortağı Willy Woo, kısa süre önce on-chain momentum verilerine dikkat çekti. Popüler analist, uzun süredir bu momentumun Bitcoin’in makro fiyat trendi ile korelasyon içinde olduğunu savunuyor. Woo’ya göre, aylardır devam eden düşüş trendinden sonra on-chain momentum şu an boğa bölgesine geçiyor.

Woo, bunun için kullandığı indikatörün ismi ve ayrıntılarını vermedi ve kuruluşlarına özel olduğunu söyledi. Yine de yaptıkları on-chain analizinin yatırımcı momentumunun boğaya dönüşmeye başladığını gösteriyor.

Bütün bunların ışığında Woo “dip seviyesinin muhtemelen artık görüldüğünü” de belirtiyor. Bu da şu anlama geliyor: 6,500 doların altına herhangi bir sarkma “makro görünümde sadece bir fitil olarak” yer alacak. Ona göre bu adını belirtmediği indikatör ayrıca Mayıs 2020’de yaşanacak halving öncesi yatırımcıların fiyattan önde gittiğine işaret ediyor.

İlgili – Tim Draper: 250 bin dolar Bitcoin fiyat tahmini halvinge dayanmıyor

Willy Woo (@woonomic), tweetinde şöyle dedi: “On-chain momentum boğa bölgesine geçiyor. Bu indikatörün ne olduğunu söyleyemem. Bu AdaptiveFund’a özel. Ancak yatırımcı momentumunu izliyor. Dip muhtemelen görüldü ve bunun altında herhangi bir düşüş de makro görünümde sadece bir fitil olacak.”

BTC on-chain verilerinin boğaların tarafından olmaya başladığını gören tek analist Woo değil.

Kripto para analizi sitesi Look Into Bitcoin’in kurucusu Philip Swift de, bir dizi faktörün çakışması ile Bitcoin fiyat görünümünün pozitif olduğunu bildiriyor.

Bu faktörlerden biri Bitcoin’in Ağ Momentum indikatörü. Ağın kullanımını belirlemek için coinlerin hareketi izleyen bu indikatör, ayı piyasası seviyelerinden sıçrama yaparak yükselmeye başladı. Swift, böyle bir şeyin genellikle boğa piyasası başlamadan altı ya da 10 hafta önce yaşandığına dikkat çekiyor.

İlgili – Bitcoin yön belirlemesi gereken seviyede

Bir de kripto merkezli on-chain araştırma firması Glassnode var. Şirket, Bitcoin’in dip kaydettiğini ve “güçlü” bir tarzda yükseliş için zemin oluşturduğunu bildiriyor. Glassnode’un dikkat çektiği indikatör ise Market Value to Realized Value (MVRV).

Kaynak

İlgili Haberler

ABD hükümeti yakında 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i dump yapar mı? TAKİP ET

Coinajans.com

ABD mi yoksa Çin mi? Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Lideri Kim Olacak?

Ünlü Analist, Satın Alacağı 3 Kripto Parayı ve Alım Seviyelerini Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası