Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin önce hangisini görür – 7000 doları mı 5500 doları mı?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin önce hangi seviyeyi görecek? 7000 doları mı yoksa 5500 doları mı? Bitcoin (BTC) için kısa vadeli yükseliş sona erdi mi? İşte son BTC fiyat analizi!


Bitcoin önce hangisini test edecek? – 7000 dolar mı, 5500 dolar mı?

Kripto para piyasası kısa vadeli bir yükseliş formasyonu oluşturmayı başaramadı. Piyasa sıralamasına göre en büyük 10 kripto paranın tamamı şu sıralar düşüşte. En fazla değer kaybeden ise “dijital gümüş” olarak anılan Litecoin (LTC) oldu. LTC fiyatı, dünden bu yana %5’den fazla düştü.

Mevcut piyasa durumu karşısında, kripto paraların çoğu artış kaydedemedi. Dolayısıyla Bitcoin, hakimiyet oranı bakımından güçlendi. Ve şu anda BTC’nin piyasa hakimiyet endeksi %65 civarında.

koinmedya_brave

Aşağıda, Bitcoin ile ilgili güncel piyasa verilerine yer verilmiştir:

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri: 109.294.014.583 dolar

Fiyat: 5.978,19

İşlem hacmi (24 saatlik): 39.759.106.960 $

Son 24 saatlik fiyat değişimi: %-3,45

İlgili haber: Bitcoin fırtına öncesi sessizliği mi yaşıyor? – BTC fiyat analizi Bitcoin önce

BTCUSD paritesinde, boğalar için geri dönüş ihtimali var mı?

20 Mart’ta Bitcoin fiyatı %20’lik bir yükseliş yaparken, bu ani pumpın gerçek bir yükseliş hareketi olmama ihtimaline karşı yatırımcıları uyarmıştık. Tam da bahsettiğimiz gibi bu yükseliş bir boğa tuzağına dönüştü ve fiyat, 7.000 doları test ettikten sonra ani bir şekilde geri çekildi.

5800 dolar bölgesini yeniden test ettikten sonra, bugün 6.300 doların üzerine doğru düzeltme hareketi başlattı. Bitcoin fiyatı, 6400 dolarlık direnci kıramadı ve bu fiyat seviyesinin üzerinde yükselişi sürdüremedi. 

Burada momentumun devam etmesi durumunda parite, 7.000 dolara doğru yeni bir yükseliş hareketi başlatabilirdi. Ancak fiyat, golden zone bölgesini test ettikten sonra, 200 dolarlık bir yükseliş yaptı. Ancak beklendiği gibi olmadı.

Çünkü yükselişin devam etmesi için gerekli olan momentum oluşmadı ve ardından golden zone kırıldı. Bu, yakın vadede daha fazla düşüşe yol açabilir.

BTCUSD grafiği – Kaynak:TradingView 

bitcoin-once-koinmedya-com
Bitcoin önce hangisini görür – 7000 dolar mı 5500 dolar mı?

Yukarıdaki 4 saatlik grafiğe bakıldığında, düşüş eğiliminin, alıcıların 6.500 dolar seviyesini aşma girişiminden sonra daha baskın hale geldiği görülüyor.

Bu durumda, Bitcoin, 6.000$’ın altında daha fazla kayıp verebilir. Artan satış baskısı da satış hacmini artırarak, bunu doğruladı. Ve ayrıca Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama (MACD) göstergesi de kırmızıya geçmek üzere.

BTCUSD grafiği – Kaynak:TradingView

BTCUSD grafiği - Kaynak:TradingView 
Bitcoin önce hangisini görür – 7000 dolar mı 5500 dolar mı?

Günlük grafiğe baktığımızda, alıcılar ve satıcılar eşit gibi görünüyor. Ancak son büyük satın alma baskısı, boğalara güç kazandırdı ve Bitcoin’in 5.500 doların altına düşme olasılığını azalttı. Visible Range indikatörü de bu iki grup arasındaki dengeye işaret ediyor.

Bununla birlikte, bu hafta Bitcoin önce 5.500 dolara doğru yol alabilir. Fakat Bitcoin’in mevcut göstergeler doğrultusunda daha çok, 5.700-5.900 dolar arasında yatay bir trendde devam etmesini bekleyebiliriz.

Kaynak

İlgili Haberler

Grafik kendini tekrarlarsa Bitcoin kısa vadede 10000 dolara çıkabilir

Bitcoin fırtına öncesi sessizliği mi yaşıyor? – BTC fiyat analizi

Bitcoin sıçrama yapabilir mi? BTC aylık grafik pozitif işaretlerle dolu

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası