CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Opsiyonlarında Açık Pozisyonlar Yeni Rekor Seviyelere Ulaştı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Türev analiz platformu Skew’e göre Bitcoin (BTC) opsiyonlarında açık pozisyonlar 23 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,2 milyar dolara ulaştı. Pazar, daha fazla volatilite getirmesi beklenen 1 milyar dolarlık vadenin Cuma günü dolmasından önce ısınıyor.

Bitcoin Opsiyonlarında Açık Pozisyonlar Yeni Rekor Seviyelere Ulaştı! 4

Bugünü takviminizde işaretleyin!

Bitcoin opsiyonları, traderların söz konusu varlığı elinde tutmadan trend üzerinde yükseliş ve düşüş olacağına dair bahis yapmalarına izin verir. Çağrıları yerine getirmek veya sözleşmeleri vadeye koymak zorunda değiller; ancak sürekli dalgalanma eğiliminde olan primi kullanmak zorundalar.

25 Eylül’de 88.300’den fazla opsiyon sözleşmesinin süresinin dolması planlanıyor ve bu, bu yıl olgunlaşması planlanan tüm opsiyonların aslan payı. Özellikle, kısa vadeli opsiyonların ürkütücü derecede yüksek bir yoğunluğu var ve bunun arkasında net bir neden yok.

Panama merkezli türev borsası, opsiyon piyasasının tartışmasız lideri olmaya devam ediyor ve tüm sözleşmelerin yüzde 77’sinin yalnızca kendi platformunda sona ermesi bekleniyor. Deribit, rekor kıran açık pozisyonun 1.6 milyar dolarından sorumlu. CME Group ise 282 milyon dolar ile ikinci sırada geliyor.

Bitcoin volatilitesi azalıyor

Opsiyon traderlarının gelecekteki fiyat hareketleri hakkındaki beklentilerini yansıtan Bitcoin’in bir aylık örtük volatilitesi, 8 Eylül’de yerel yüksek seviye olan yüzde 71’e çıktıktan sonra yüzde 46’ya indi.

Bitcoin Opsiyonlarında Açık Pozisyonlar Yeni Rekor Seviyelere Ulaştı! 5

Bu sırada Bitcoin 1 Eylül’de 12.000 dolara kısa bir süreliğine ulaşsa da; bu küçük ralliyi sonraki günlerde 10.000 doların altına kadar düşülen şiddetli bir çöküş izledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin long bozduruldu: Düşük limitli borsalar zorda

Coin Ajans

Peter Schiff BTC fiyat volatilitesini yorumladı: “Pump&Dump” işleri cazibesini kaybediyor

Coin Ajans

Bitcoin halving öncesi hedefi: 15.800 dolar

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası