CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin oynaklığı neden arttı? Fiyat 30 bin doların üstünde kalabilecek mi?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Bitcoin 5.000 dolarlık fiyat düşüşünden sonra birkaç gün yüksek volatilite yaşamasının ardından 32.000 doların üzerindeki pozisyonunu sağlamlaştırmaya çalışıyor. Fiyat dalgalanmasının başlıca nedeni olarak, Asya balinalarının bitcoin varlıklarının büyük bir kısmını borsalara bırakması ve ardından ABD piyasalarının Asya pazarının hemen ardından açılmasının ardından kripto bazında bir satın alma çılgınlığı yaratması olarak gösteriliyor.

Bitcoin oynaklığı neden arttı? Fiyat 30 bin doların üstünde kalabilecek mi? 5

Asya ve ABD piyasaları Bitcoin oynaklığını artırdı

Asya ve ABD pazarları arasındaki mevcut satış ve satın alma çılgınlığı, son birkaç gün içinde gözlemlenen yüksek oynaklığa katkıda bulunuyor. Aynı model, bugün 60 milyon dolar değerindeki 1882 BTC’nin bir saat önce Güney Kore borsası Bithumb’a gönderilmesiyle biraz daha keskinleşti.

Bitcoin’in 34.000 doların üzerindeki fiyatı yoğun trafiğe ve bir dizi kripto borsasında arızalara yol açtı. Mevcut fiyatında ve milyarlarca spot rallide BTC’ye olan yüksek talep, özellikle Güney Kore’de çeşitli borsalarda BTC’nin kârlı satışına yol açtı.

Bu, balinaların en fazla kâr elde etmek için büyük miktarlarda BTC satmasının arkasındaki en önemli nedenlerden biri.

Tahmini kaldıraç oranı ipuçları veriyor

Çeşitli borsalardaki Tahmini Kaldıraç Oranı (ELR), bugün yüksek volatilite nedeniyle vadeli işlem trader’ları tarafından başlatılan bir düşüş kaydetti.

ELR, trader’lar tarafından borsada kullanılan kaldıraçların ortalamasını gösteriyor. Bu bilgi, trader’ların yüksek risk mi yoksa düşük risk mi aldıklarını ölçüyor. ELR değeri son birkaç güne göre yüksekse, bu yatırımcıların pozisyonlarına oldukça güvendiklerini gösteriyor.

Bitcoin oynaklığı neden arttı? Fiyat 30 bin doların üstünde kalabilecek mi? 6

CryptoQuant Ki-Young Ju, ELR’nin popüler korku ve açgözlülük endeksinden çok piyasa genel bakışı ve trader duyarlılığının daha iyi bir göstergesi olduğuna inanıyor.

Devam eden boğa rallisindeki Bitcoin, 24 bin dolar, 27 bin dolar ve 30 bin dolarlık kritik direncin çoğunu güçlü desteğe dönüştürmeyi başardı ve şu anda en iyi kripto para birimi aynı şeyi 32.000 dolar için de yapmaya çalışıyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

SEC 10 Milyar Dolarlık Fonun Bitcoin Vadelilerine Akışını Onayladı

Coin Ajans

Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında TAKİP ET

Coinajans.com

Balina cüzdanlarının kripto para yoğunluğu endişe verici boyutlarda  

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası