CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin piyasası artık çok daha farklı! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin piyasası artık çok daha farklı! BTC fiyatı kilit bir direnç seviyesinin altında konsolide olurken, on-chain veriler ise iyimser bir trende işaret ediyor.


Bitcoin piyasası artık çok daha farklı!

Yeni on-chain verileri, Bitcoin (BTC) için olan talebin yeni yatırımcılardan geldiğini gösteriyor. Özellikle, yeni BTC adresi sayısı 2017 seviyelerine yaklaşıyor. Bitcoin fiyatının 20,000 doları gördüğü zamanki seviyelerine.

RoundBlock Capital CEO’su Brock Connelly şunları söylüyor: “Hiç fark ettiniz mi? Günlük aktif adres (Bitcoin) sayısı yeniden Haziran 2019 seviyelerini üzerine çıktı ve Aralık 2017’deki 1.29 milyon zirvesine yaklaşıyor. Bitcoin piyasası artık çok daha farklı hissediyor.”

Ayrıca farklı on-chain verileri de Bitcoin’in yükseliş trendine devam edeceğinin işaretlerini veriyor. Hem de lider kripto paranın son üç haftada kaydettiği yüzde 28’lik yükselişe rağmen.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ETF olmadı Ethereum ETF verelim?

Yeni BTC adresleri artarken alıcıların ilgisi de yükseliyor

2 Ağustos’taki ani Bitcoin çöküşü sonrası hem BTC hem de Ethereum (ETH) sürekli bir şekilde fiyatı artırdılar. O zaman 1 milyar dolar değerinde vadelilerin tasfiye edilmesi kısa süreliğine de olsa piyasayı önemli ölçüde düşürmüştü.

O zamandan bu yana başlıca kripto paraları fiyat istikrarına kavuştu. Ayrıca daha az volatiliteli fiyatlar sergiliyorlar. BTC ve ETH’deki istikrar aynı zamanda birikim aşamasının da başlamasına işaret ediyor olabilir.

BTC fiyatı bu hafta çok güçlüydü. Yine de kripto paranın 11,700 dolar ile 12,000 dolar aralığından ret alması için birçok teknik sebep var. Geçmişte de 12,000 dolar güçlü bir direnç olarak dikkat çekmişti. Son iki yılda bu seviyenin üzerinde haftalık mum kapanışı girişimi uzatılmış bir düzeltmenin başlamasına yol açıyordu.

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatı istikrarlı bir şekilde yükselirken, bazı diğer veriler de yükseliyor. Mesela yeni BTC adresi sayısı artıyor. Bu da birçok yatırımcının BTC biriktirdiği anlamına geliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Son beş günde buradaki artışın başlıca sebebi bu adreslerin kazanç sağlaması olabilir. IntoTheBlock’a göre, tüm Bitcoin adreslerinin yüzde 93.76’sı şu an kazançlı durumda.

IntoTheBlock araştırmacıları şunu söylüyor: “Bitcoin ağı toplamda 702.11 milyon adrese sahip. Bunlardan 30.99 milyonunda şu an BTC var. Mevcut 11,758 dolardan, bu adresleri yüzde 93.76’sı kazançlı pozisyondalar.”

Kaynak 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Poloniex, Veri Sızıntısı İddialarını Yalanladı

Coin Ajans

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi alarm verdi! İki yıldır ilk kez…

Coin Ajans

BTSE Borsası, Bitcoin dominans üzerine vadeli işlemlerini başlatıyor! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası