CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Piyasası “Aşırı Korku” Seviyelerinde! İşte Zarar Etmemek İçin Yapılması Gerekenler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Küresel pazarlar tam teşekküllü bir erime sürecine girdi. Bitcoin (BTC) şimdiye kadar 7.000 dolarlık bölgeye doğru düşmesine neden olan sağlam bir düşüş trendine girerken, büyük ABD hisse senedi endeksleri çöktü. Bu küresel düşüş, 2020 kazançlarını yok etti ve ölümcül coronavirüs’ün hızla yayılması yatırımcıların kalbine korku saldı ve onların “riskli” varlıklardan kaçmalarına yol açtı. Bitcoin için, “aşırı korku” seviyelerine ulaşan yatırımcıların duyarlılığına bakıldığında onu riskli bir varlık olarak gördükleri ortaya çıkıyor.

Cred: Daha önce Bitcoin’de bu kadar yüklü miktarda
satış görmedim

Yazma sırasında, Bitcoin şu anki fiyatı olan 7.950 dolarda ufak artışlarla işlem görüyor ve bu da günlük 8.800 dolarlık yüksek seviyelerden  belirgin bir düşüşe işaret ediyor. Bu devam eden selloff, birkaç hafta önce BTC’nin 10.000 doların altına düştüğünde ortaya çıkan bir teknik göstergeye işaret etti ve burada kurulan desteğin altındaki kırılma, bir sonraki adımın korkunç bir işareti oldu. Görünüşe göre lider kripto para birimi, alıcılar bu seviyenin güçlü bir savunmasını yapabildiğinden 7.700 dolardan güçlü bir destek buldu.

Twitter’da
popüler bir kripto para birimi analisti olan Cred, son bir tweet’te bir süredir
bu agresif baskının azaldığını görmediğini açıkladı, ancak 7.000 dolarlık
bölgenin Bitcoin’e bazı anlamlı yüksek zamanlı çerçeve desteği sağladığını
belirtti. Analist açıklamalarına şunları ekledi:

BTC: Satıcılar çok agresif davrandılar. Bir süredir bu kadar yüklü miktarda satış görmedim. İlk anlamlı HTF desteğinde fiyat (haftalık ve aylık 7.000 dolar ortası). HTF = sabırlı olabilir. İlk daldırma satın alınmamalı, önce LTF yapısının (D1) oluşmasına izin verecek.

Yatırımcılar korkuyor! Peki nelere dikkat edilmeli? Bizi neler bekliyor?

Twitter’da saygın bir kripto para birimi analisti olan Mr. Anderson, son bir tweet’te Bitcoin yatırımcılarının aşırı korkusunun şu anda haklı olduğunu, ancak bunun sonuçta daha deneyimli yatırımcılar tarafından kullanılacağını açıkladı. Analist açıklamalarına şunları ekledi:

BTC Korku ve Açgözlülük…. Aşırı korku şu anda piyasada. Ama sonuçta kullanılacak. Kural olarak, bu senaryolardan çıkmanın tek yolu bir toparlanmadır. Geri itilene kadar iterler. Acemiler kenarda kalmalıdır. Artıları volatilitenin tadını çıkarmalıdır. Türbülans bekliyoruz.

Piyasadaki duygu genellikle bir karşıt gösterge olarak görülebilse de yakın vadede Bitcoin’in daha da olumsuz olacağını göstermesi oldukça olası. Bununla birlikte uzmanlara göre sonuçta bu durum, satıcıların aşırı güven duymalarına ve aşırı borçlanmalarına yol açarak short squeeze ve potansiyel tersine çevirme fırsatları açacak. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Usta Analist, Düşüş Piyasasındaki Bitcoin ve Altcoin Yatırım Stratejisini Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin’in dip seviyesi her sene yükseliyor. Boğa sezonu erken başlar mı?

Coin Ajans

Kripto para birimi sahibi kaç kişi var?

BitcoinHD STO başvurusu SEC tarafından onaylandı. TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası