CoinAjans.com
Stellar Haberleri

Bitcoin piyasası ve alt coin piyasası son durum! TAKİP ET

Bitcoin piyasası ve alt coin piyasası son durum!
TAKİP ET 1

Bitcoin hakimiyet endeksi tüm piyasa ile olan bağlantısını ölçen bir endeks. Yazımı hazırlarken Bitcoin piyasa hakimiyeti % 66,02 civarında bulunuyor. Bu oran Ocak 2020 de ulaştığı orandan daha yüksek bir seviye.

bitcoin piyasası Bitcoin piyasası ve alt coin piyasası son durum!

Bu demektir ki, altcoinler dolar karşısında büyüme göstermelerine rağmen sağlam bir temele dayanmıyorlar. Bitcoin piyasa hakimiyeti Şubat ayında % 60 seviyesine ulaştığında, bir önceki aydan çok önemli bir oranda düşüş kaydetmişti. O sıralarda da altcoinler de öne çıkmaya başlamıştı. Piyasa tam bir altcoin sezonu görünümündeydi. Ancak o zamandan bu yana, yarılanmanın da yaklaşmasıyla Bitcoin piyasayı hali hazırda ele geçiriyor.

12 Mayıs bitcoin yarılanmanın gerçekleşeceği tarih ve 5 günden az bir vakit kaldı. Tarihsel olarak da Bitcoin fiyatı yarılanmadan olumlu yönde etkileniyor ve bir ralliye başlıyor bildiğiniz gibi. Bu nedenle tüm piyasanın gözü şu anda yarılanmada. Bakalım beklenen etkiyi yapacak mı?

bybit_koinmedya

Peki altcoin piyasası ne durumda?

Son bir ay boyunca altcoinler Bitcoine karşı ayakta durmaya çalışıyor.

bitcoin piyasası Bitcoin piyasası ve alt coin piyasası son durum!

Tabloda da gördüğünüz gibi büyün büyük kripto paralar Bitcoin karşısında değer kaybı yaşıyor. Ethereum %4 kayıp gösteriyor, XRP % 12 ve EOS % 20. Hepsi BTC değeri açısından kayıplardalar.

Bknz: Siz Bitcoin’i bir de yarılanmadan sonra görün!

bitcoin piyasası

Bu durum, yatırımcıların BTC yatırımını tercih etmelerinden kaynaklı piyasada fon hareketliliğinin arttığını gösteriyor. Elbette bu durum  beklenmedik bir durum değil, hele de yarılanma yaklaşırken. Ancak işin olumlu yanı da şu ki, altcoinler dolar karşısında değer kazanıyorlar. tüm kripto piyasası çok olumlu bir seyir içinde ve ilginç olan Mart ayı krizinden sonra bu kadar kısa sürede bu kadar çabuk toparlanmış olması.

Yarılanmadan sonra piyasanın nasıl bir dönüş yapacağını görmek çok daha ilginç olacak. Bunun nedeni de uzmanların büyük bir çoğunluğu fiyatın kısa vadede düşeceğini bekliyor olması.

Bknz:2020 Bitcoin Yarılanma yaklaşıyor! Bitcoin ne kadar olur?

Kaynak

 

İlgili Haberler

Geleceğin internetini inşa eden 3 kripto para projesi TAKİP ET

Ethereal 2020 zirvesinde konuşan Buterin’den Ethereum hakkında iddialı çıkış TAKİP ET

Bu ülkede Bitcoin ve kripto para madenciliği nükleer santrallerde yapılacak TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası