CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin risk ayarlı getirisi her halving sonrası altını geçiyor

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_banner

Bitcoin risk ayarlı getirisi her halving sonrası altın, emlak ve hisse senetlerini geçiyor. Veriler şunu gösteriyor: Eğer yatırımcı BTC’yi elinde dört yıl boyunca tutarsa, diğer varlık türlerine göre performansı daha yüksek oluyor.


Bitcoin risk ayarlı getirisi diğer varlıklardan daha iyi performans gösteriyor

Bir yatırım aracı olarak Bitcoin’in diğer varlıklarla kıyaslandığında durumu nasıl? Kıdemli kriptograf Nick Szabo, BTC’nin yatırım olarak getirisinin diğer varlıklar ile kıyaslanamayacak derecede başarılı olduğuna dikkat çekiyor.

Szabo bunu söylerken Woobull’un istatistik grafiğine atıf yapıyor. Burada 2012 yılından bu yana Bitcoin, ABD hisse senetleri, emlak, altın ve yeni çıkan para birimleri ile kıyaslanıyor.

Risk ayarlı getirileri hesaplamak için Sharpe oranını kullanan Woobull kurucusu Willy Woo, Bitcoin’e 2013’ten itibaren her dört yıllık “hodl” dönemleri için bir puan veriyor. Yani Bitcoin’in ortaya çıkışından dört yıl sonrasından başlayarak. Bu zaman aralıkları BTC halving dönemlerine göre hesaplanmış. Yani Bitcoin blok ödülünün her dört yılda bir yüzde 50 azaldığı olaylara göre.

İlgili – Bitcoin nedir – Neden Bitcoin almalıyım?

Sonuç olarak görünen o ki Bitcoin diğer yatırımlardan önde ve daha üstün. Sadece son on yılda zaman zaman hisse senetlerinin BTC ile rekabet edebildiğini görüyoruz.

Bitcoin risk ayarlı getirisi her halving sonrası altın, emlak ve hisse senetlerini geçiyor. Veriler şunu gösteriyor: Eğer yatırımcı BTC’yi elinde dört yıl boyunca tutarsa, satılan varlık türlerine göre performansı daha yüksek oluyor.

Bitcoin risk ayarlı getirisi ve diğer varlıklarla kıyaslanması Kaynak: Woobull

Szabo bunun sebeplerini de açıklıyor

Szabo bu durumun neden böyle olduğunu da açıklıyor. Ona göre Bitcoin risk ayarlı getirisi çok etkileyici. Çünkü hükümetler ve merkez bankaları tarafından manipüle edilmeyen, merkezi olmayan bir para türü. Bu doğası da onu diğer varlıklardan üstün kılıyor.

Ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin’in basit getirisi onu 2010’dan sonraki yılların lider yatırımına dönüştürdü. BTC’nin çıktığı günden bu yanaki getirisi yüzde 9,000,000’u geçiyor. İlk Bitcoin sahipleri getiri anlamında buradan çok şey kazandılar.

İlgili – Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Szabo, sonuç olarak dolar ile bir kıyaslama yapıyor ve şöyle diyor: “Doların fiyatı, Fed’in faiz oranları, para arzı, varlık finansmanı ve varlık alımları hakkında verdiği öznel kararlara çok bağlı.” Bununla da hiç tahmin edilemez bir ortamın oluştuğunu vurguluyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Toplam Piyasa Değeri Hızla Yükseliyor

Coin Ajans

“Bitcoin’deki düşüşün nedeni belli oldu” TAKİP ET

Coinajans.com

JP Morgan’dan Bitcoin- Altın tahmini! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası