CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin RSI seviyesinin gösterdiği inanılmaz gerçek TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Bitcoin yorum, analiz ve güncel önemli çıkarımla bu sayfamızda. Ayrıntılar için lütfen haberimizin içeriğine göz atınız.

Bitcoin RSI seviyesinin gösterdiği inanılmaz gerçek

Stock-to-flow (S2F) yazarı PlanB, geçtiğimiz, 2011,2013 ve 2017 boğa koşuları RSI göstergesi seviyesi ile şimdiki boğa koşusu RSI gösterge seviyesini karşılaştırdı.

PlanB ismiyle yazan analist, Bitcoin’in 2011,2013 ve 2017 boğa koşularında RSI göstergesinin aylık grafikte, 95 ve üzeri seviyelerde en az 3 ay kaldığına dikkat çekiyor. 2021 boşa koşusunda ise Bitcoin RSI göstergesi henüz 95 seviyesine gelmedi bile.

 

 

 

 

“sportsbet”

Twitter üzerindeki 300 binden fazla takipçisine seslenen PlanB, başka bir tweetinde de, yalnızca 4 aydır Bitcoin boğasında olduğumuzu ve boğa koşusunun daha yeni başladığını yazdı.

 

 

 

On-Chain göstergeler ne diyor?

Bitcoin’in bundan sonra takip edeceği yönü hakkında farklı görüşler var ama on-chain veri analizi yapan Santiment te RSI göstergesinin ifade ettiğine paralel bir yorum yapıyor.

Santimen, BTC ve ETH’ye yönelik sosyal etkileşim rakamlarının düştüğünü ve bunun her olduğunda BTC fiyatının yükseldiğini ifade ediyor.

 

cryptotwitter ağırlıklı sosyal etkileşim metriğimiz, BTC ve ETH modunun düşüş yönlü olduğunu söylüyor. Fiyat genellikle kitle beklentisinin aksi istikamette olur. Bitcoin’in son [sosyal etkileşimi] negatif olduğunda fiyat 47.5 bin dolardan, 3 gün içerisinde, 54,1 dolara fırladı.

 

 

Canlı BTC fiyatı: $ 56,432.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

“daisyturkiye”

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

 

 

Kaynak

 

 

Bitcoin nereye kadar düşer? Uzman analist cevaplandırıyor!

Bitcoin, 13 Mart 2021’de (13 gün önce) 61,683 dolar ile tüm zamanların rekoruna imza attı. Şimdilerde zirve fiyatının yaklaşık 10 bin dolar altında işlem görüyor.

Elon Musk’ın Bitcoin ve DeFi ile ilgili olumlu tweet’lerine rağmen BTC/USD paritesi dün 50 bin dolar bandına kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin, 52 bin doların üstünde işlem görüyor. Ancak Bitcoin yatırımcıları fiyatlarda düzeltme devam eder mi sorusuna cevap arıyor.

Ünlü analist John Bollinger’e Bitcoin fiyatları nereye kadar düşebilir sorusu yönetildi. Bilindiği üzere John Bollinger, kendi soyismi ile anılan Bollinger Bandları analizinin geliştiricisi. Finansal piyasalarda Bollinger Bandları (BB) birçok analistin referansta bulunduğu teknik analizler arasında yer alıyor.

John Bollinger, “Bitcoin nereye kadar düşer” sorusuna şu cevabı veriyor:

“Bitcoin’in tam olarak hangi noktaya kadar düşeceğine cevap veremem ama ben Bollinger Bandlarının düşük band seviyesine bakıyorum.”

 

Bizler de bu makalemizde John Bollinger gibi BB’nin alt seviyesine bakara “Bitcoin nereye kadar düşer” sorusuna cevap vermeye çalışalım.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Aşağıdaki grafikte günlük Bollinger Bandları ve Bitcoin fiyatlarını görüyoruz.

Bitcoin yorum Bitcoin RSI seviyesinin gösterdiği inanılmaz gerçek

Grafikte BB analizinden hareketle 3 önemli değere işaret ediyoruz: BB’nin alt seviyesi $50,300 dolar bandına denk geliyor ki John Bollinger de bu seviyeye işaret etmişti. 50,300 dolalık seviyeyi bir destek hattı olarak da görebilir.

BB’nin orta değer çizgisi ise 55,800 dolar değerine denk geliyor. Bu seviye ayrıca 21 dönemlik hareketli ortalama (21MA) seviyesine denk geliyor. Bu seviyeyi de direnç hattı olarak görebiliriz.

Kaynak

 

“Bitcoin’deki düşüşün nedeni belli oldu”

 

Norveç Merkez Bankası Norges Bank’ın Başkanı Oysetin Olsen Bitcoin ile ilgili açıklamalarda buludu. Merkez Bakası Başkanı kripto paraların maliyetli ve istikrarsız olduğunu söyledi. Olsen’in açıklamalarından sonra Bitcoin değer kaybetti.

Bilindiği gibi Norveç dünyanın en az nakit para kullanan ülkesi. Bu durumda dijital paralara yönelim oldukça fazla. Ancak Olsen insanların alternatif olarak Bitcoin’e yönelmemesi gerektiğini ifade etti. Olsen’in açıklamalarından sonra Bitcoin yaklaşık %7 değer kaybederek 54.000 doların altına indi.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son zamanlarda merkez bankası başkanları dijital paralar konusunda sıkça açıklamalarda bulunuyor. Olsen kripto paraların devlet tarafından kontrol edilen resmi paraların yerine kullanılmasının akıl almaz olduğunu belirtti.

Merkez bankalarının yarattığı para birimlerinin temel amacının istikrarı korumak olduğunu vurgulayan Olsen, Bitcoin’nin bunu sağlayamayacağını çünkü maliyetli ve istikrarsız olduğunu ekledi.

Öte yandan Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, merkez bankalarının karşılaştıkları sorunlar karşısında oluşabilecek risklerden korunmak için en iyi yatırımın kripto paralar olduğunu düşündüğünü söyleyerek kripto para yatırımı yapmıştı. Rokke’nin sahibi olduğu şirket Seetee adında yeni bir iştirak kurarak Bitcoin sektörüne girmeyi hedefliyor.

Seetee’ye göre Bitcoin riskler barındırsa da yeni bir parasal sistemin oluşmasına öncülük ediyor olabilir. Rokke ise Bitcoin’in milyonlarca dolar değerine ulaşmasını imkansız görmüyor.

Bitcoin ve resmi dijital paralar konusunda merkez bankası başkanlarının açıklamalarına bakarsak resmi dijital paraların sisteme dahil edilmesinin hızlanacağını öngörebiliriz.

Kaynak

26 Mart Bitcoin için kritik bir tarih olabilir! (Bugün)

Son zamanlarda Bitcoin fiyatında dalgalanmalar oluyor. Bu dalgalanmalar 26 mart tarihinde bitebilir. Bu tarihten sonra yeni bir dip ya da zirve görebiliriz.

Son zamanlarda Bitcoin’in fiyat hareketleri kafaları karıştırıyor. Bunun temel nedeni Bitcoin ile ilgili boğaları ya da ayıları işaret eden bir yönün olmaması.

Satış baskısı BTC’yi 55.000 dolar seviyesine kadar düşürdü. Şu anda 57.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasada oynaklık devam ederken kilit bir fiyat aralığının aşılması ay sonunda meydana gelebilir. Ay sonun önemli olması açık pozisyonlar ile ilgili.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haber ve son dakika gelişmeleri

26 Mart’ta 100.400 BTC değerinde sözleşmenin vadesi dolacak. Sözleşme vadelerinin dolacağı tarihlerde Bitcoin fiyatlarında önemli değişiklikler olabildiğini görüyoruz.

Aşağıdaki grafik, daha önceki iki üç aylık vade bitiminden sonra kaydedilen büyümeyi göstermektedir. Örneğin 25 Eylül 2020’de Bitcoin’in o tarihe kadar gördüğü en yüksek seviye olan 20.000 doları aşmasının başlangıcı olarak görülüyor. 25 Aralık sözleşmelerinin sona ermesinden sonra ise Bitcoin yeniden bir yükseliş trendine girerek 50.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin yorum Bitcoin RSI seviyesinin gösterdiği inanılmaz gerçek

26 Mart 2021’de BTC Opsiyonlarındaki vadesi dolacak sözleşmeler diğer tarihlerden çok daha fazla.  Alım satım opsiyonları yatırımcılara vade tarihinden önce işlem yapma imkanı veriyor. Yatırımcıların razı olmadıkları fiyat seviyelerinden işlem yapma zorunluluğu bulunmuyor. Bu nedenle tüm açık pozisyonlar işlem görmeyebilir.

Bitcoin yorum Bitcoin RSI seviyesinin gösterdiği inanılmaz gerçek
bybt.com

Vadenin dolmasına 10 günden daha az bir süre kaldı. Bu süre içerisinde keskin fiyat hareketlerinin olması beklenmemeli. Piyasanın tekrar öncekiler kadar basit bir yükseliş göstermeyebileceğini de belirtmek gerekir. Fiyat hareketleri herhangi bir yönde olabilir ve kısa vadede yeni bir dip veya yeni bir zirveye tanık olabiliriz.

Kaynak

Bitcoin hakkında sıkça sorulan sorular

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 50K seviyesi. Bu destek korunduğu sürece daralmadan bahsedemeyiz.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için $60K’yı tekrardan kırması gerekiyor.

 

 

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Crypto.com Kurucusu Bitcoin ve Altcoin’lerdeki “Alım Fırsatı”na Dikkat Çekti

Coin Ajans

İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Dump’ın Nedeni

Bitcoin “kanlı” haftanın yaralarını sarıyor TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası