CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin sahipleri neden DeFi’ye odaklanmış olabilir?

kripto para haber coinajans

23000 $ seviyesinin üzerindeki Bitcoin ticareti, bireysel yatırımcılar tarafından hızla benimsendi ve spot borsalarda yeni bir norm haline geldi. Fiyat ATH’nin altına düştüğünde, dipten  satın alma anlatısı 22000 $ ‘ın üzerine alım anlamına geliyordu ve bu fiyat aralığı yeni düşüş oldu. Bununla birlikte, kripto para piyasası hızlı ve tüccarlar dikkatini hızla Bitcoin’den uzaklaştırmış olabilir. Altcoinler, piyasa değerine göre ilk 10’da bile düşüşler görüldüğünden odak farklı bir token ve proje yelpazesine kaymış olabilir. DeFi ’nin artan yatırım akışı, odak noktasındaki bu değişikliği bir dereceye kadar haklı çıkarıyor.

Peki, fonlar en son Bitcoin ve altcoinlerin dışına akarken DeFi neredeydi? DeFi ortalıktaydı ama o kadar büyük değildi. Geliştirme aşamasında, çok az altyapısı ve ödülleri olan bir avuç proje vardı. TVL 5 Milyar Dolardı ve çoğu proje geliştirilmesinin ilk aşamalarındaydı. 2020’de, Ethereum etrafındaki iştah ve hızlı yatırım akışı, DeFi’yi ATH’sine çıkardı ve önceki artış, en iyi DeFi tokenlerindeki fiyat rallisi tarafından küçük gösterdi. 2020’deki bir başka dönüm noktası da Compound’un piyasaya sürülmesiydi ve Haziran 2020’de DeFi’nin rallisi Compound tarafından yönetildi ve tüm ekosistemin TVL’sinin artmasına yardımcı oldu. Compound’un lansmanından sonraki bir hafta içinde, TVL 500 Milyon Dolar daha büyüdü.

COMP’un piyasaya sürülmesi, yield farm’ın DeFi potansiyelinin yalnızca başlangıcıydı. Teşvik ve getiri peşinde koşan çoğu proje için önemli bir ürün haline geldi. Birkaç hafta önce, BTC odaklı bir DeFi protokolünün piyasaya sürülmesi, tek bir günde 30 Milyon Dolarlık mevduat toplanması sağladı ve bu, sadece yield farm projelerinin değil, bir bütün olarak DeFi’nin Ethereum’un ötesine geçtiği için bir kimlik yaratıyor olabileceğinin bir işaretiydi. Ayrıca, Bitcoin sahipleri DeFi’ye ısınıyor olabilir.

DeFi’nin hızlı büyümesi ve artan TVL’si, onu 2014-15 döneminden itibaren Bitcoin’in yerine koydu ve bunu patlayıcı bir yatırım getirisi olan bir fırsat olarak kabul ederek, bir fırsatı kaçırdıklarını düşünen potansiyel Bitcoin sahipleri artık satın alıyor. DeFi’yi Ethereum’dan uzaklaştırmak ve daha fazlasını kendi içinde bir sınıflandırmaya taşımak, Defi projelerini bir altcoin tanımından uzaklaştırmak ve onu ayrı bir sınıf olarak tanımlamak, Bitcoin maksimalistleri için biraz fikir paylaşımı sağlayabilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Gana ulusal kripto para birimi e-Cedi’yi çıkarıyor

Coin Ajans

Morgan Creek Kurucusu: Bitcoin Halving Sonrasında Yükselmeyecek

Coin Ajans

Çin dijital yuan denemelerini hızlandırıyor: Pekin’de 10 milyon token daha dağıtıldı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası