CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin satın alan milyarderlere bir yenisi eklendi

kripto para haber coinajans

Amerikalı milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, bugün CNBC’de yaptığı açıklamada, Bitcoin’i yatırım yaptığını açıkladı. Druckenmiller, böylece lider kripto paraya yatırım yapan en yeni milyarder oldu.

Altındaki yatırımının Bitcoin’e göre kat be kat daha fazla olduğunu belirten yatırımcı, buna rağmen Bitcoin’in daha iyi performans göstereceğinin öngörüyor.

Druckenmiller, altın yatırımının iyi sonuç vermesi durumunda Bitcoin yatırımının daha iyi sonuç vereceğini düşünüyor. Milyarder yatırımcı, ayrıca dolarda 3-4 yıl sürecek bir düşüş bekliyor.

Bloomberg, birkaç hafta önce Druckenmiller’ın doların değer kaybına oynadığını bildirdi.

Forbes’a göre, Druckenmiller’ın kişisel serveti 4 milyar 400 milyon dolar. 67 yaşındaki yatırımcı, 30 yıl boyunca serbest fon yöneticisi olarak büyük bir başarı elde etti ve şimdi varlığını bir aile ofisi aracılığıyla yönetiyor.

2000 yılına kadar George Soros için çalışan Druckenmiller, Soros ile birlikte 1992’de İngiliz Sterlini’ne karşı oynayarak çok büyük kârlar elde ettiler.

Bitcoin’e son dönemde geleneksel finans dünyasından çok önemli katılımlar oldu. Geçtiğimiz aylarda bir başka milyarder Paul Tudor Jones da Bitcoin satın aldığını açıklamıştı.

Bitcoin, TSİ 23.50 itibari ile 15 bin 464 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 2020’nin başından bu yana dolar karşısında yüzde 112 değer kazandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ethereum 2020’de toparlanabilecek mi?

Coin Ajans

Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? İşte izlenecek seviyeler

OKEx borsasının çiçeği burnunda Bitcoin vadeli hacmi rekor kırıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası